Küsimus nr 5970

Leenu küsis (14. sept 2012)
Mul on selline küsimus, et kas hamba eemaldamine on väga valus, eemaldati ülevalt parem tarkusehammas ja nüüd lähen ülevalt vasakut eemaldama aga tekkis küsimus selle kohta, et kuidas seda teha kui on väike hamba tükike ainult väljas ja ige on peal, et tahaks teada kas see on väga valus?
Ja veel küsimus, et on vaja eemaldada ka alumised tarkusehambad aga need mingisuguse operatsiooniga, et tekkis küsimus kas mõlemad korraga või eraldi tehakse seda oppi?
Tarkusehambad tuleb eemaldada kuna pannakse breketid ja pärast kandmist tehakse veel alalõua operatsiooni kuna alalõug 2cm taga ….
Vastust ootama jäädes ja valu mitte tunda tahtes Leenu!:)
Regina Kuningas-Ott vastas (2012-09-20 08:12)
Tervist,

hamba eemaldamine on võimalik ka kui ainult väike osa paistab igeme alt. Protseeduur teostatakse tuimestusega seega ei tohiks see valulik olla. Juhul kui tunnete valu on alati võimalik arsti sellest teavitada, ja tuimestust tehakse juurde.
Alumised tarkusehambad võib eemaldada nii ükshaaval kui ka korraga, selle peate ise arstiga kokku leppima, vastavalt sellele kuidas Teil raviplaan on.

Parimate soovidega,

dr. Regina Kuningas
Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn