Küsimus nr 5701

Triinu küsis (26. jaan 2012)
Tere! Mul on kahe esihamba vahel umbes 3mm vahe ja need hambad on ka suhteliselt laiad. Hambad muidu ilusad ja terved. Nüüd plaanis naeratus ilusaks saada, kuid mismoodi see võimalik oleks? Olen uurinud erinevaid võimalusi, kuid ei tea milline oleks kõige parem.
Kirsten Nigul vastas (2012-01-31 11:12)
Ravimeetodi valik hambakaares oleva vahede sulgemiseks sõltub probleemi põhjusest ja raskusest. Väikse vahe korral on see võimalik sulgeda breketitega, täidistega või laminaatidega (hammaste pinnale pandavad keraamilised katted). Suuremate vahede korral vähendatase esmalt vahesid breketravi käigus, hiljem laiendatakse hambaid laminaatide või täidistega. Just täpselt Teile sobiva lahenduse oskavad välja pakkuda koostöös ortodont ja proteesiarst.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.