Küsimus nr 5691

Maigi küsis (20. jaan 2012)
Tere. Mul on mure oma 1 aasta ja 3 kuuse lapse pärast. Nimelt tulid esimesed lõikehambad 8 kuuselt. Ülemised 4 lõikehammast aga alles nüüd umbes 3 nädalat tagasi kõik korraga. Paraku pean aga tõdema, et tal on vale hambumus - ülemised hambad käivad alumiste taha, ülemised hambad tunduvad ka hoidvat natuke sisse poole kaldu. Kas sellise hambumuse jaoks on ravi?

Ette tänades,
Maigi
Triin Jagomägi vastas (2012-01-27 08:32)
Kõiki hambumusanomaaliaid annab ravida, aga mitte nii väikesel lapsel. Praegu peaksite hoolitsema selle eest, et hambad oleksid terved, et laps hingaks nina kaudu ja ei oleks muid hambumusprobleeme süvendavaid tegureid. Kui lapse näokuju ei ole erinev, siis soovi korral võite külastada ka ortodonti, kes räägib juba täpsemalt antud hambumusanomaalia ravist ja ravi ajastusest. Kindlasti on ortodondile oluline ka perekondlik info, kas kellegil perekonnast on sarnane hambumus.
Kui näokujus on iseäralikke jooni (esineb asümmeetria või ülalõualuu on väga väike), siis võiks külastada Tallinnas (PERH) või Tartus (SA TÜ Kliinikum) töötavaid spetsialiste, et välistada mõne näoõmbluse enneaegset luustumist.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.