Küsimus nr 5475

Silver küsis (20. aug 2011)
Tere, probleem seisneb selles, et hammas hakkas õhtul hirmsasti valutama mis peale mitut valuvaigistit alla sain. Hommikul aga üles ärgates on paremal poolel lõug paistes, valu enam hammas otseselt ei tee. Üldine enesetunne annab ka soovida, väsinud ja nõrk, palavikku ei ole. Nii palju kui olen uurinud ja ise mõistnud on tegemist põletikuga, kui kiiresti oleks vaja arsti juurde pöörduda? Paiknen välismaal veel paar päeva ning hambaravi oleks raskendatud hetkel. Siiamaani olen tarbinud valuvaigisteid, hoidnud jääkotti paistetuse peal ja kasutanud jubeda maitsega ja meditsiinilisi suu loputamiseks mõeldud tooteid.
(Täna on teine hommik ja paistetus on täpselt sama, valu puudub.)

Üldiselt pelgan igasugust hambaravi, kuid õudusjutud mida olen lugenud on veel hirmutavad kui visiit arsti juurde. Küsimused on siis järgmised, mida saan ise teha, et paistetust alla saada ja kui kiiresti pean arsti juurde minema? Mil peaksin kindlasti ja kohe hambaarsti poole pöörduma kui probleem halveneb? On mingisuguseid käsiravimeid mis on infektsiooni vastu tõhusamad?

Tänan.
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2011-08-23 10:34)
Kui valuvaigisti aitab ja paistetus ei suurene, siis võib raviga ilmselt paar päeva oodata küll. Sel juhul peate olema muidugi kindel, et Eestisse naastes on teil võimalik kohe raviarsti poole pöörduda, mitte ei pea järjekorras ootama.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.