Küsimus nr 5381

Murelik küsis (24. märts 2011)
Tere!

Minul on probleem igemetega. Kõigepealt ütlen, et mul on aastaid olnud tundlikud igemed ja sünnitasin 9 kuud tagasi. Saan kasutatada ainult hambapastat, mis on mõeldud tundlikele hammastele. Viimasel ajal õuna vms kõvemat süües lööb kahe alumise keskmise hamba vahelt ige lahti, kolmnurkse kujuga, ja vaatasin, et kõrval olev ige samamoodi veidi lahti. Lihtsalt hirm tuli, et kas nüüd löövad igemed lahti. Midagi ei valuta, isegi ei puneta ega paisteta. Kas see võis tuleneda õuna söömisest ja et igemed hetkel väga õrnad või on asi milleski muus? Igemepõletikke pole olnud. Ette tänades! Kõike head!
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2011-03-25 13:03)
Kõvemat õuna hammustades võib iget veidi rohkem hamba küljest lahti "painutada" küll, halvemal juhul isegi traumeerida nii, et ta kergelt üles paistetab. Aga mõne päevaga peaks ta tagasi tõmbuma, kui igemed muidu terved on. Leige veega loputamine võib leevendust tuua.
Päris tihedalt kinni ei peagi igemed hamba küljes olema, täiesti loomulik on, et igeme ja hamba vahele jääb nn igemetasku, kahjuks sinna saavad ka bakterid hästi koguneda. Seetõttu ongi eriti oluline lisaks hambaharjale kasutada mõõdukalt ka hambaniiti ja hambatikke, mis igemetaskut puhastavad.
Kui ige hakkab oma kasvamisega kippuma hammaste vahele, võib abil olla laseriga korrigeerimisest. Sel juhul tasuks hambaarstiga nõu pidada.