Küsimus nr 5316

Manna küsis (20. veebr 2011)
Mul tõmmati esihammas välja, sest juur oli hävinenud ja muud võimalust enam hammast päästa arsti sõnul polnud. Peale hamba väljatõmbamist jäi igemele ikka järgi valge täpp, kust enne hamba välja tõmbamist tuli mäda(eelnevalt tehti ka juureravi/antibiootikumiravi, millest polnud kasu). Arst ytles, et see peaks peale hamba välja tõmbamist ära kaduma, kuid pole 3 kuu jooksul kadunud.
Millise arsti poole pean nyyd pöörduma antud probleemiga, et oleks võimalik see korda saada, sest see ei tundu õige olevat. Pealegi soovin sinna panna implantaati, mida ilmselt ei saa teostada, kui ige pole korralikult paranenud. Soovitage palun parimat arsti/kliinikut, kus on hea hinna ja kvaliteedi suhe, et panna esihamba implantaat.
Timo Paberit vastas (2011-02-21 16:11)
Kui haav ei taha pärast hamba eemaldamist ära paraneda, võib olla tegemist haava jäänud hambajuure-tükikese või ka luusekvestriga (lahtitulnud luutükike). Sel juhul piisab haavakorrektsioonist kuid seda tuleks teha kirurgiliselt, st. kõrvaldada probleemi põhjus.
Kindlasti on väga oluline lõualuud säilitada ning korralik igeme paranemine on vajalik enne implantaadi paigaldamist. Implantaate paigaldavad täna paljud kliinikud ning ka hinnatasemed on väga erinevad, nii nagu kolleegide ettevalmistus.
Merimetsa Hambakliinikus on tööl 2 spetsialisti, kes on läbinud aastase implantoloogia alase täiendõppe Saksamaal Frankfurdi Ülikooli juures. Samuti oleme püüdnud hinnataset hoida mõistlikuna, et saaksime aidata võimalikult paljusid patsiente selliste probleemide korral.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn