Küsimus nr 531

Eveli küsis (22. jaan 2003)
Olen 25a naine, minu hambumus pole korrektne, eriti esimesed hambad, sooviksin panna breketeid. Kui kaua peab neid umbes selles vanuses kandma ja kas on veel teisi võimalusi oma hambumuse parandamiseks. Samuti sooviksin teada kas on selliseid breketeid, mis ei paistaks kohe silma (mõtlen valgeid)ja kas need on ka oluliselt kallimad. Kas te oskate öelda, kus tehakse Põlvas või Tartus ortodontilist ravi ja kus see oleks kõige soodsam.
Teid ette tänades ja vastust ootama jäädes!
Eveli
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2003-01-24 12:09)
Ka 25-aastaselt on võimalik breketite või muude ortodontiliste aparaatide abil hambad ritta saada. Hammaste nihkumine nende soovitud kohale võib võtta muidugi veidi rohkem aega kui kasvueas noortel, kuid samas pole see reegel - kõik sültub teie hambumusest, mille üle saab otsustada vaid ortodont. Interneti teel on seda võimatu hinnata...

Ortodontilise ravi maksumus sõltub eelkõige diagnoosist. Hinnad on erinevates Eesti paikades erinevad. Ühe hambakaare breketid maksavad 2500-6000 kr, millele lisandub iga 4-6 nädala tagant toimuvate protseduuride maksumus. Haigekassa seda kinni ei maksa.

Igal hambakliinikul on oma hinnakiri, aga reeglina on üks keraamiline breket (ehk nn valge breket) 100-250 krooni kallim kui tavaline metallbreket. Erinevates kliinikutes kasutatakse erinevate tootjate breketeid ja sellest tulenevad ka breketite välimuse erinevused. Reeglina pole need breketid päris mattvalged ja ka mitte päris läbipaistvad.

Vt ka artikleid:
· Esteetilise hambaravi võimalused
· Ortodontiline ravi breketitega
· Ortodontilisest ravist