Küsimus nr 5146

Kai küsis (12. nov 2010)
Tere. Olen 21-aastane neiu ning kõige suurim mure on mul hambad. Hoolimata igapäevasest pesemisest lagunevad nad ikka ja jälle. Kardan hambaarstile end näidatagi, sest auke on nii palju ning isegi eelnevalt pandud plommid on lihtsalt ära tulnud (kas tegu siis ebakvaliteetse tööga, et nood lihtsalt ära tulevad? ) + on mul hambad nii viltu et kui hambad kokku panen siis ülemised ja alumised hambad vist ei saagi kokku omavahel, kui siis mitte ka õieti. Ülemise ja alumise hambarea vahel on mul ikka kohutavalt suur vahe. Kui hambad kokku panen siis alumised hambad asetsevad ülemiste hammaste taga suulaes.
Ning veel on mul kahe esihambavahel päris suur vahe (mis mind häirib ning naeratamine on mulle vastumeelt). Küsimus, et kui hakkaksin hambaid parandama kas on võimalus need ka kunagi sirgeks saada? Et julgeksin ka kunagi naeratada… :(
Marek Vink vastas (2010-11-19 12:17)
Selliste probleemide lahendamisega ju hambaarst tegelebki. Hambumuse probleemide lahendamisega tegeleb ortodont, kuid kui pole aega ega võimalusi mitu aastat ortodontilisi aparaate kanda, siis saab esteetikat ja hambumust kohendada ka täidismaterjalide abil ja/või proteetiliselt.

Hambakaariest põhjustavad mikroobid. Uute aukude teket on võimalik vältida toitumisharjumusi hammastele sõbralikuks muutes. Lihtsustatult võib öelda, et söögikordi peaks olema võimalikult vähe ning janujook vesi, siis püsivad ka haigustekitajad näljadieedil, ega suuda happerünnakuid toota, mis hambaid lõhuks.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· KW Hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn