Küsimus nr 5078

Tiina küsis (13. okt 2010)
Tere.
3 poole aastasel lapsel juhtus kevadel lasteaias mänguhoos õnnetus, löödi kaks ülemist esihammast pooleks.
Suvel lõi põletikku, nägu oli nagu õhupall. Sai antibiootikumiravi peale. Nüüd sama ülemise hamba juurest juba pea 2 kuud jookseb mäda, ja viimased 3 nädalat ka teise hamba juurest. Igeme seest tuleb punn, asub umbes seal, kus hammas lõppeb.
Hambaarstid ei taha välja ka tõmmata, et pärast ei saa uued hambad ilusti kasvada ja eks lapsele ole see väljatõmbamine raske ka.
Ja põletikuallikaid ei saa sisse ka jätta, kuna siis pidavalt ära rikkuma uue hamba.
Mis oleks õige?
Triin Kunsing vastas (2010-11-02 08:37)
Tere,

Kui hambajuurte alla olev põletikukolle ikka pidevalt ägeneb ja annab mädast reaktsiooni, siis tuleks siiski mõelda nende hammaste eemaldamisele. Pidev põletikukolle lõualuus võib tõepoolest jäävhambaid kahjustada.

Nii väiksel lapsel võib hamba eemaldamine e. välja tõmbamine osutuda probleemiks küll, kuid mitte alati. Viimases hädas on võimalus kaaluda ka narkoosis ravi.

Edu soovides,

Triin Kunsing
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.