Küsimus nr 5077

Liisu küsis (12. okt 2010)
Tere!
Ma olen 19 aastane tütarlaps ning nii kaua kui ma ennast mäletan on mu esihammastel olnud vahe. Ma ei tea miks mu vanemad sellega midagi ette ei võtnud kui ma noorem olin, kuid hetkel ei soovi ma breketeid panna.
Mulle on öeldud ortodondi poolt, et võimalik probleemi põhjus on huulekida?!

Sellest tekkis ka küsimus: Kui lasta huulekida eemaldada/lõigata/vms kas on võimalus, et hammaste vahe taandub või muutub väiksemaks?

Samuti peaks see lõikus ju mõjutama mu ülahuule asendit? Mu ülahuul on suhteliselt üleval ning naeratades on hambavahe väga paljastuv, kuid kui teha lõikus, kas on võimalik, et mu ülahuul ei lähe enam naeratades nii "üles" ning hambad paljastuvad vähem?

Suuur aitäh ja vastust huviga ootama jäädes,
Kirsten Nigul vastas (2010-11-02 08:38)
Ülahuule kida eemaldamine täiskasvanud inimesel ilmselt iseeneslikule hambavahe sulgumisele kaasa ei aita. Kahe esihamba vahelise vahe ehk diasteemi sulgemine on võimalik breketravi käigus või hammaste laiendamise abil (sellega tegeleb raviarst). Vahel on vajalik ka huulekida eemaldamine. Huulekida eemaldamine võib mõjutada huule asendit, täpset liikumise ulatust on raske prognoosida.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn