Küsimus nr 5049

Mairi küsis (7. mai 2010)
Tere. Mul on breketid olnud juba üle aasta ja arst ütles, et järgmine nädal võetakse juba ära. Kõik on ilus ja korras aga häirib ainult see, et silmahamba ja teiste hammaste vahel on vahe. Kas peaksin oma murest rääkima arstile ja ühe hambavahe tõttu kandma veel breketeid, või laskma breketid ikkagi ära võtta ja lootma, et vahe läheb kinni reteineri abil. Kas on üldse võimalik, et reteiner hambavahe sulgeks?
Kirsten Nigul vastas (2010-05-11 08:12)
Breketite eemaldamisel peaks olema saavutatud see tulemus, millega jäävad rahule nii arst kui patsient. Vahe võib reteineriga sulguda, aga samas võib see nihkuda teise-kolmanda hamba vahelt esimese ja teise hamba vahele. Breketid on mõeldud hammaste asendite korrigeerimiseks ja ravivõimalused nendega on palju suuremad kui reteineriga. Reteiner on mõeldud olemasolevate hammaste asendite säilitamiseks.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn