Küsimus nr 4983

Kätlin küsis (15. apr 2010)
Tere!

Uustasin eelmises kirjas (http://www.hambaarst.ee/virtarst.php?id=4978) lisada et see hammas hell mul juba jaanuari kuust saati. Arsti jutu järgi põletikku polnud, röntgen ei näidanud et oleks olnud. Lihtsalt hammas jäi peale kanalites käiku hellaks, isegi hambaharjaga pestes on hammas väga hell. Esimesel visiidil kui kanalist närve eemaldati ja kanaleid laiendati tundsin ka natuke sellist surkimisvalu kui ta nõelaga kanalis oli. Aga kui ikkagi arst kogemata kanalit liiga palju üle tipu laiendas,kas ka siis on lootust et hammas korda saab ja see hellus kaob??? Arst ütles et hoiame praegu 3 kuud kanalites kaltsiumi.
Timo Paberit vastas (2010-04-21 08:18)
Tere!

Kerge trauma juuretipu piirkonnas ei pruugi põhjustada püsivaid probleeme. Pärast juurekanalite laiendamist võib hammas olla mõned päevad tundlik. Juurekanaliravimid, eriti kaltsiumhüdroksiidpasta võivad ise ärrituse põhjuseks olla. Kui tundlikkus lähipäevil ei kao, soovitaksin uuesti pöörduda oma hambaarsti poole. Kaasaegne juureravimetoodika näeb ette juurekanalite täitmise samal visiidil - juhul, kui juurte all ei ole põletikunähte. Samas on ravitaktikad erinevad ning oluline on lõppkokkuvõttes hea tulemus.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.