Küsimus nr 4856

Kats. küsis (5. märts 2010)
Tere, leidsin internetist sellise lehe: http://www.teethgap.com/index.html . Nimelt on ka minul ülemisel real hammaste vahe ning on ka nad ettepoole kaldu... Kas selle asjaga oleks võimalik sulgeda hammaste vahe? On see üldse võimalik selle asjaga? Mis see täpsemalt on?
Olen muidu 14. aastane ise ning sooviks väga oma hambavahest lahti saada...
Triin Jagomägi vastas (2010-03-09 09:22)
Hambavahest lahti saamiseks on väga erinevaid võimalusi. Kõikidele aga kõik vahendid ei sobi ja sellepärast peaksite oma hambumust ikka ortodondile näitama ja siis saab ka võimalikud hambavahe sulgemise moodused leida. Kui hambavahe lihtsalt kahe hamba nihutamisega kokku tõmmata, siis tekivad väiksed vahed järgmiste hammaste vahele ja tuleb leida ka lahendus, et kuidas neid maskeerida.
Hambavahe sulgemine ei valmista ortodontidele raskusi, küll aga ei taha saavutatud tulemus püsiv olla. See tähendab seda, et peale hammaste kokku nihutamist tuleks kanda terve elu hammaste tagumisele pinnale fikseeritud väikest reteinerit.
Juhul kui hambavahe suletakse esteetiliste täidistega, siis reteineri vajadust ei ole, küll aga vajavad täidised vahetamist teatud ajaperioodi järel. Ja erinevaid võimalusi on veel mitmeid. Arvan, et kui külastate ortodondi vastuvõtu, siis leiate ka endale sobiva variandi.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa