Küsimus nr 4711

Inimene küsis (25. jaan 2010)
Tere, küsimused hüvituse kohta. Läksin hambaarstile ja küsisin, et saan selle 300 eeku tagasi, siis nad ütlesid, et täidavad ise dokumendid - olen noor töövõimetuspensionär. Ma ei saanud tsekke nt, kui arstil käisin. Nüüd pole raha tulnud, kas ma oleksin pidanud ise mingi avalduse kirjutama, et seda raha saada? Miks arstid seda mulle ei öelnud? Mul oleks hädasti seda raha nüüd vaja. Kas tagantjärgi nt 2009 aasta eest saab raha küsida?
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2010-12-01 15:22)
Esimese asjana tasub teil hambaarstilt uuesti üle küsida, kas ja millal ta teie hambaravihüvitise avalduse koos arve koopiaga Haigekassale edastas ning millal on vastust loota. Võib-olla on tegemist inimliku veaga ja seda lihtsalt unustati teha vmt - kui saate arve koopia, võite ka ise avalduse veelkord haigekassale saata. Hüvitis makstakse välja maksimaalselt 6 kuu jooksul pärast avalduse esitamist.
Avaldus hüvitise saamiseks tuleb loomulikult igaühel endal täita (kas siis arsti juures või kodus), sest sinna on vaja kanda ka teie arvelduskonto number, mida arst ilmselt ei tea.
Ravi eest saab esitada taotlust maksimaalselt 3 aasta jooksul pärast ravi toimumist.

Vt täpsemalt:
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hambaravi