Küsimus nr 47

Peeter küsis (14. sept 2001)
Kuidas peaks alustama raviprotsessi inimene, kellel on stomatoloogi poole pöördumisel psühholoogilisi esteid. Hirm hambaarsti ees, mis pärit lapsepõlves läbi elatud kogemustest Nõukogude armee hambaarsti käe all ning häbi katkiste hammaste pärast. Kas oleks mõttekas suunduda enne hambaarsti poole pöördumist psühholoogi poole või üritada omal käel valida hambaarst ning proovida rahustite abi?
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2001-09-17 14:54)
Ebameeldivust ja/või hirmu hambaravi protseduuride ees tunneb enamik inimesi. Kahjuks pärinevad need hirmud minevikust - lapsepõlvest. Teie julgustuseks võib öelda, et hambaravis kasutatavad seadmed on viimase 10 aastaga märkimisväärselt paremaks muutunud ning muretsemiseks pole põhjust. Pealegi kasutatakse võimaliku valu vältimiseks enamasti kohalikku tuimestust. Oma hammaste välimust pole samuti põhjust hambaarsti ees häbeneda - kindlasti on ta näinud veelgi hullemat seisu. Kuid mida kaugemale lükkate oma esimese visiidi, seda hullemaks võib olukord areneda, mistõttu ka parim arst võib Teie aitamisega raskustes olla.
Kui Te ei leia endas jõudu minna kohe hambaarsti vastuvõtule, konsulteerige eelnevalt kindlasti psühholoogiga. Kõigepealt aga soovitame Teil lugeda artiklit "Kuidas võidelda hambaravihirmuga"