Küsimus nr 40

Deelu küsis (23. aug 2001)
Olen 24 aastane ja sooviksin oma hambarida natuke parendada. Ülemise rea esimestest järgmised hambad on tagapool ning hambavärvi sooviks paremat(suitsetan). Mida ma peaks tegema, kas panema breketid või kroonid jne? Kas peaks valgendama? Kui kahjulik see kõik on või kust ma leiaks väga hea arsti, kes kindlasti oskaks mulle parimat soovitada. Lugupidamisega ja Teie vastust oodates.
Triin Jagomägi vastas (2001-08-29 09:39)
Hambumusanomaaliat korrigeerib hambaravis ortodont. Ortodontiline ravi on võimalik igas vanuseperioodis. Täiskasvanute ja laste ortodontiline ravi on erinev, kuna suured inimesed ja nende lõualuud ei kasva. Õnnestunud ravi aluseks on õige diagnoos ning hea raviplaan. Õige diagnoosi püstitamiseks ja raviplaani koostamiseks oleks vaja kindlasti pöörduda ortodondi poole, kes
alustuseks võtab alginaatjäljendid kipsmudelite valmistamiseks, tehakse röntgenülesvõtted ning loomulikult vesteldaks patsiendiga. Kui te plaanite ka proteetilist ravi, siis külastage kindlasti ennem ortodonti, sest ortodontiline ravi teostatakse enne proteesimist.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.