Küsimus nr 3983

Katre küsis (23. jaan 2009)
Minu mure on kestnud juba 8 kuud. Alt paremalt kuuendale hambale tehti juureravi 8 kuud tagasi. Kahjuks jäi hammas tundlikuks. Kui uuesti pöördusin hambaarsi juurde, öeldi et on ikka selle sama parandatud hamba all põletik. Otsustati, et kuna juureravi on nii pikalt kestnud ja pole tulemus andnud, tuleb hammas eemaldada. Ma oli nõus, sest seda valu ei suutnud ma taluda. Hammas eemadati 20. 01. Kõik oli läinud väga hästi, nii mulle vähemalt öeldi. Nüüd juba kolmas päev kannatan ma väljatõmmatud hamba augu kohal meeletut valu, mul on tekkinud palavik 38 ja parempoolne alalõug on nii katsudes kui ka suud avades meeletult valus. Olen elanud valuvaigistitega juba 3 päeva. Kuna ma töötan ise haiglas, läksin stomkirurgi juurde. Ta avas uuesti selle augu, kust hammas välja tõmmati, urgitses seal ja loputas, ja pani tampooni. Nüüd saan antibiootilist ravi. Olen väga mures - kuidas see kõik lõppeda võib? Millised on võimalikud tüsistused? Ja kas on võimalik taotleda mingit hüvitist, kuna olen selle ühe ja sama hamba peale maksnud juba 5000. -? Ja tundub taas et ilma tulemusteta… .
Äkki saate mind aidata… .
Jan Orn vastas (2009-01-28 08:21)
Tere Katre,
Põletikulise hamba eemaldamise järgselt tekkis Teil alveoliit, mis peale haava veelkordset puhastamist ja antibiootikumiravi peaks kiiresti mööduma.
Hambaravis, nagu ka muus meditsiinis puuduvad enamasti garantiid. See käib kahjuks ka juureravi kohta. Hambaarst saab prognoosida või anda hinnangu ravi õnnestumise tõenäosuse kohta, aga siiski mitte anda garantiid.

Tervitades,
Jan Orn
Jan Orn Jan Orn, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Seotud asutusega:
· Nigul ja Orn Hambaravi OÜ Sõbra 56a, II korrus, Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.