Küsimus nr 394

Lola küsis (2. okt 2002)
Üritan võrrelda erinevaid võimalusi, et hakata (Tartus) hambaarsti juures käima. Kuskilt ei leia aga infot ei hinnavõrdluse ega soodustuste osas nt püsikliendisoodustused, üliõpilastele jms. Mina, kes ma tükk aega pole hambaarsti juures käinud, ei tea absoluutselt mitte kui midagi, mis sellisel turul toimub.
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2002-10-02 11:37)
Hambaarst.ee-l on konkreetse asutuse hinnakiri avaldatud vaid siis, kui asutus ise selleks soovi avaldab - kahjuks ei soovi paljud asutused seda teha, mis on ka mõistetav, kuna enamasti ei oska patsient etteantud hinnakirja alusel ise lõpphinda õigesti kokku arvutada, mistõttu tekiks vaid eriarvamusi ning lisaprobleeme. Meie portaalis saate vaid tutvuda Haigekassa uute hambaravi piirhindadega rubriigis Haigekassa ja hambaravi. Need on hinnad, mille ulatuses Haigekassa maksab teenuse teie eest hambaravifirmale kinni, kui antud asutusel on Haigekassaga leping ning kui te kuulute kindlustatute hulka. Tuletame meelde, et alates 1.oktoobrist 2002 maksab Haigekassa kinni vaid kuni 19-aastaste hambaravi. Täpsemat infot leiate siit

Hambaarst.ee pakub siiski võimalust otsida piirkonniti hambaravifirmasid (ja -arste), millel on Haigekassaga leping sõlmitud. Selleks kasutage Hambaraviasutuste registri võimalusi. Näiteks Tartus Haigekassa lepingut omavate hambaraviasutuste kohta annab otsing järgmise tulemuse.