Küsimus nr 3911

Marion küsis (15. nov 2008)
Tere!
Piimahambad olid mul kenad, aga jäävhambad paraku mitte. Ülemised lõikehambad ikka väga "jänku" suured :) Alguses oli nende vahel ka suur vahe. Nn tarkusehambad tulid alles millalgi 20ndate eluaastate lõpul ja pärast seda on esihambad nii all kui ülal puseriti läinud. Olen selle olukorraga alati kuidagi möödaminnes leppinud, aga hiljuti tuli pähe, et miks ka mitte selles osas midagi ette võtta.
Olen 38 aastat vana ja breketeid kandma ei tahaks hakata. Ma saan aru, et see on üsna radikaalne, aga kas on ka mingi selline võimalus, et esihambad asendatakse mingi kunstliku variandiga? Kui kaua selline protsess aega võtaks?
Rahas probleemi ei ole, selle investeeringu korralike materjalidega olen ma valmis tegema.
Kirsten Nigul vastas (2008-11-18 16:04)
Tervete hammaste korral kasutatakse hammaste asendite korrigeerimiseks breketeid. Vähem väljapaistvad on keraamilised breketid ja nendega on võimalik kasutada esteetilisi kaari. Breketravi abil on võimalik säilitada terveid oma hambaid ja neid mitte proteeside tarvis lihvida. Täidistega ja väikeste asendihäirete korral on vahel näidustatud proteetiline ravi, see nõuab oma hammaste lihvimist ja kroonide ja laminaatide abil hammaste joondamist. Mida suuremad on asendihäired, seda suurem on tõenäosus, et on vaja teostada ka juureravi, vahel mõni hammas eemaldada ja asendada implantaadiga. Täpse ja parima lahenduse igale olukorrale oskavad soovitada raviast ja ortodont ühises koostöös.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.