Küsimus nr 39

Priit küsis (22. aug 2001)
Palun soovitage, millis(t)esse hambakliiniku(te)sse minna kui on vaja oma hambaid asendada implantaatidega. Küsimus on selles, et hambakliinikuid (haigekassa lepingupartnerid) on väga palju ning raske on otsustada, millist valida. Eriti kui mure on suur ja tahaks, et kui korra implantaadid pannakse, siis võimalikult hästi. Kindlasti on mõned kliinikud, kes omavad suuremat kogemust ja seetõttu ka paremat töö kvaliteeti ning teisi, kes pole nii vilunud. Seetõttu palungi Teil anda nõu, millist kliinikut valida.

Lugupidamisega,
Priit Raudsepp
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2001-08-24 14:47)
Erinevused kliinikute töökvaliteedi vahel võivad olenevalt teostatavast protseduurist tõesti olla suured. Samas sõltub sageli palju ka sellest, kui palju patsient ise oma tervisehädade vältimiseks teinud on. Implantaatide paigaldamise protseduur on pikaajaline (mitmed kuud), enne kui ige korralikult jälle kinni kasvab, mistõttu sel perioodil on eriti oluline korralik suuhügieen. Seetõttu sõltub impantaatide paigaldamisel nende püsimajäämine suuresti ka patsiendist endast.

Tallinnas on implantaatide alal suurema kogemusega firmad Vagodent, Dr. Valdur Viikmann Hambaravi, Vanalinna Hambaravi (Injoy), Danmed ja CityMed Tervisekeskus.
Tartus paigaldatakse implantaate väga vähestes kohtades. Põhjus pole siin mitte arstide oskamatuses, vaid vajalike instrumentide kõrges hinnas. Siiski võiksite implantaatide paigaldamiseks pöörduda ODE hambakliinikussse (Riia 11) või TÜ Stomatoloogia Kliinikusse (Puusepa 8).