Küsimus nr 370

Ainike küsis (13. sept 2002)
Kas oktoobrist tõusevad hambakroonide hinnad? Kui jah, siis kui suure lisaväljaminekuga krooni paneku puhul tuleks arvestada? Praegu maksab 1 kroon 2000.-EEK - kas see informatsioon vastab tõele?
Timo Paberit vastas (2002-09-18 11:03)
Kuna hambaraviteenust pakkuvaid ettevõtteid on palju, nende tase ja hinnakirjad väga varieeruvad, hoiduksin siin konkreetsete numbrite esitamisest. Uue ravikindlustusseaduse alusel täiskasvanute hambaravi haigekassa poolt ei kompenseerita, mistõttu võib oktoobris hinnatõusu eeldada küll. Proteesitööde hinnad on sõltuvuses ka hambalaborite hinnakirjadega.

Isiklik arvamus on selline, et hambaravis ei kehti seaduspärasus kiiresti=odavalt=kvaliteetselt. Maksab eelkõige arsti ning hambatehnikute kompetentne ja hoolikas töö. Materjalide maksumus on teisejärguline. Seega, oleks mõistlik teile sobiva hinna ja kvaliteedi suhte väljaselgitamiseks külastada mitut ettevõtet. Arst märgib staatuse, koostab konkreetse raviplaani, mille alusel on võimalik tööde mahtu ning maksumust hinnata. Samuti on soovitav uurida garantiitingimusi.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn