Küsimus nr 3606

Nele küsis (10. mai 2008)
Tere,

Käisin hammaste laservalgenduses 4 päeva tagasi. Esimesel päeval olid hambad kohutavalt valusad. Ülejäänud päevad aga tundlikud st tunnen justkui neid hambad koguaeg suus ja natukene valutavad ka. Lubati, et läheb üle 1-2 päevaga ja enamustel läks ka. Aga mul pole läinud, kas see on normaalne?

Olen väga murelik ja suurim hirm on hammaste tundlikkuse ees.

Tänades
Marek Vink vastas (2008-05-13 10:52)
Tavaliselt võivad hambad tundlikud olla kuni paari päeva jooksul. Väga harvadel juhtudel ka kauem, aga siis aitab sellele kaasa mingi muu ärritaja. Kõige tavalisem tundlikkuse põhjustaja on nn valgendav hambapasta või väga happeline dieet. Seepärast tasubki eelkõige kontrollida, et kasutataks normaalset fluoriidisisaldusega hambapastat. Seda pastat ei tohiks peale hammaste puhastamist suust välja loputada vaid jätta hammastega võimalikult kauaks kontakti, et rikastada hambakõvakude mineraalidega.

Kui tundlikkus ikkagi ei möödu, tuleks pöörduda hambaarsti vastuvõtule, kes viib läbi professionaalse mineraliseerimise kuuri.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.