Küsimus nr 3345

Andrus küsis (23. jaan 2008)
Tere, kõigepealt arvan, et kõige õigem oleks tulla teie juurde kohale konsultatsioonile. Mure iseenesest selline: Sporditraruma, üks esimene hammas puudu, kõrval olev pooleks. Puuduoleva hamba eemaldas hambaarst ja koos siis tüki lõualuuga kuna lõualuu oli ka natuke katki. Hiljem selgus, et oleks pidanud laskma luul paraneda. Kas vastab tõele? Küsimus teine, sooviks titaankruviga siis mõlemad hambad asendada. Kuna siin oli juttu, et luu peaks terve olema. Kas pikemat kruvi ei saa panna? Ja hammastega on üldse kehvad lood. Harjan 3 korda päevas ja kasutan suuvedelikke ka aga ikka. Niiti ei kasuta kuna ei mahu hammaste vahele. Muidu on WEB 1000 see röntgen pilt ka olemas. Kas teil sellele on ligipääs
Selline küsimus ka veel. Maksta ravi eest tuleks ise aga kas on ka võimalik haigekassalt mingit abi paluda. Nüüd sai küsimusi rohkem kui 2.

Aitäh
Anneli Teesalu vastas (2008-02-06 11:08)
Et antud olukorda hinnata on tõepoolest vajalik hambaarsti konsultatsioon ja röntgenpilt. Kui luukudet on vähe siis võib-olla vajalik eelnev luu siirdamise operatsioon ning alles teatud aja pärast saaks paigaldada implantaadid. Aga võib-olla pole olukord nii halb ja on võimalik ka ilma eelnevate toiminguteta implantaat paigaldada. Kui pikk implantaat paigaldada sõltub jällegi sellest kui palju on luud.
Haigekassa kompenseerib täiskasvanutele hambaraviteenuse 300 EEK-i ulatuses aastas. Kuna Teil nagu ma aru sain oli tegemist traumaga siis soovitan teha personaalse taotluse, kus trauma asjaolusid arvestades võib olla mingi variant kompensatsiooni saamiseks aga ma ei oska midagi kindlat selle kohta väita.