Küsimus nr 3097

Kairi küsis (7. sept 2007)
Tere! Sooviks panna laminaadid esimesele hambareale. Milliseid eelistada kas portselan või plastmassist. Mitu hammast peaks vahetama kui ilusat naeratust tahta. Kuna mul on hammaste värvus kollakas ja kui enne valgendada ja siis panna laminaadid kas siis peangi hakkama tulevikus neid valgendamas käima et värvi vahe silma ei paista. Kuna elan ajutiselt ameerikas kas oskate öelda kas siin panek oleks odavam või kallim.
Triin Kunsing vastas (2007-09-12 08:37)
Laminaatide puhul soovitan kindlasti eelistada portselanist tehtuid kuna need on oluliselt esteetilisemad ja vastupidavamad. Plastmass värvub aja jooksul, on ebatäpsem ning palju nõrgem materjal kui portselan.

See, kui mitu hammast peaks laminaatidega katma, sõltub Teie hammaste seisukorrast ja eripärast (värvus, asetus, plommid) ning ka sellest kui palju hambaid naeratades paistab. Kui tahta endale Hollywoodi naeratust, siis võib laminaatidega katta ülalõuas 10-12 hammast. Kui jääda mõistlikkuse piiridesse, siis nelja esihamba katmine peaks andma ka väga hea tulemuse.

Valgendamine ja seejärel laminaatide panek asetab Teid tõepoolest nõiaringi ehk siis peate laminaatideta hambaid hakkama kogu aeg valgendama. See kas teisi hambaid on vaja kogu aeg valgendada sõltub ka muidugi sellest, kui suure värvi erinevuse te valgendamisega saavutate.

Ei tea küll kahjuks ameerika hindu kuid kaldun arvama, et seal on hambaravi oluliselt kallim kui Eestis.
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn