Riin küsis (13. nov 2006)
Tere! Selline mure et 5 aastasel lapsel vahetuvad hambad, eelmised hambad olid kõik ilusti reas aga uued tulevad hambad on nii alt kui ülevalt viltu! Millest üldse nii võiks olla ja kas miskit annab veel teha??
Triin Jagomägi
vastas (2006-11-15 08:19)
Piimahambad on lastel enamjaolt kenasti reas. Viie aastase lapsega on veel natuke vara ortodontilise raviga alustada, aga teie lapse hambaarst saaks hambumuse üle vaadata ja kontrollida hammaste lõikumise ajastust, hambaalgete olemasolu ja ka seda, kas piimahambad on vastavalt vanusele kulunud. Mõnikord aitab ka väikestest protseduuridest et hambumust paremaks teha. Ortodondi vastuvõtule võiksite pöörduda umbes 7 aastase lapsega.
Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.
Seotud asutustega:
·
Meliva Kvartali hambakliinik
Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
·
Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik
L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa