Küsimus nr 2536

Triin küsis (3. okt 2006)
Tere!
Sooviksin täpsemat informatsiooni, kus Eestis teostatakse närvikahjustuse ravi, millest on juttu teie portaalis
(http://www.hambaarst.ee/artikkel.php?id=180&hi=tuimus)?
Olen ka varem konsulteerinud dr Timo Paberilt´iga seoses tarkusehammaste operatsiooni järgselt tekkinud igemete ja poole keele tuimusega. Operatsioon toimus 1a ja 6 kuud tagasi üldnarkoosis, kus eemaldati 2 alumist viltu kasvanud tarkusehammast, kuid keele tundetus pole muutunud. Operatsiooni hetkel olin 19 a, praegu 21 a. Operatsiooni järgselt kaebasin kohe poole keele ja igemete tuimust, kuid öeldi, et see on normaale ja paraneb 1,5 kuu jooksul. Hilisematel kontakteerumistel pakuti välja 3 kuud, siis 6 kuud ning seejärel 1 aastat ning 1,5 aastat. Teie portaali artiklit lugedes on aga tunne, et mind on ilmaasjata ootama sunnitud, mõistmata minu probleemi tõsidust.
Tallinna Näo-ja Lõualuukirurgia Keskuses pole mingeid raviplaane siiani välja pakkutud ning mind opereerinud arsti (dr Maidvee) on üha raskem kätte saada.
Palun vastake mulle meili peale.

Südamest Teie abile lootes: Triin
Timo Paberit vastas (2006-10-05 10:28)
Nagu artikkelgi ütleb, on närvikahjustuse oht kirurgiliste protseduuride puhul alati olemas. Olen sel teemal ilmselt juba vastanud kuid püüan siis veelkord omalt poolt mingit nõu anda. Närvikahjustuse kirurgiline ravi võib osutuda võrdlemisi keerukaks. Ma ei ole täpselt kursis, millised on neurokirurgia võimalused täna Eestis. Kui 1,5-2 aasta möödudes muudatusi ei ole, võib karta, et kahjustus on püsiv. Närvikahjustuse korral on soovtav kasutada biostimulatsiooni meetodeid. Nt. laserbiostimulatsioon (täpsem info www.viruhambakliinik.ee) Kuigi teaduslikku materjali selle meetodi kohta on veel vähe, ütleb meie kogemus, et taastuva kahjustuse korral võib laserbiostimulatsioon mõjutada protsessi kiirust. Kui biostimulatsioon tulemusi ei anna ning probleem ei lahene, on tarvilik neurokirurgiline sekkumine. Kuhu sellise probleemiga täpsemalt pöörduda, on raske öelda. Infot eesti ja ka muu maailma võimaluste kohta saab tõnäoliselt PERH Mustamäe Haigla näo- ja lõualuude kirurgia osakonnast või Tartu Maarjamõisa polikliiniku näo- ja lõualuude kirurgia osakonnast.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.