Küsimus nr 2358

Silvi küsis (6. apr 2006)
Olen 50.a. naine. Ülemistelt hammastelt on kroonid ja sild ära tulnud. On jäänud 3 kroonitud ja 3 lagunenud hammast.Sooviksin panna implantaate koos proteesiga (ei tahaks proteese veeklaasi veel).
1. Kui kallis on terve ülemine rida?
2. Kui implantaat kasvab luusse 3-6 kuud, kuidas vahepeal elada, rääkida, süüa?
3. Kas implantaate on võimalik järelmaksuga tasuda või peab võtma pangalaenu?

Tänan vastuse eest!


Timo Paberit vastas (2006-04-09 14:00)
Proteesimistööde maksumust saab orienteeruvalt hinnata pärast vajalike uuringute teostamist (röntgenülesvõtted, suuõõne ja hammaste kontroll). Kvaliteetse ja püsiva ravitulemuse huvides peab patsient olema vajadusel valmis ka raviplaani muudatusteks. Hinnad on erinevates hambakliinikutes erinevad, sõltuvalt konkreetse ettevõtte hinnapoliitikast. Hindadest ülevaate saamiseks on mitmed hambakliinikud hinnakirja paigutanud näiteks koduleheküljele kuid kompleksse proteesitöö hinda on sellele tuginedes võimatu arvutada.

Implantaatidele on teatud juhul võimalik paigaldamise järgselt valmistada ajutised kroonid. Kui kohene koormamine ei ole võimalik, saab ajutiste hammaste "kleepimiseks" kasutada naaberhambaid.

Kuna implantaatide paigaldamine on mitmeetapiline töö, on meie kliinikus võimalikud järelmaksukokkulepped, sõltuvalt muidugi kulude ulatusest. Suurte tööde finantseerimiseks oleme koostöös pankadega korraldanud järelmaksu taotlemise süsteemi, mis lihtsustab protsessi ning vabastab patsiendi taotlusega seonduvast asjaajamisest. Meie nõustajaga koostöös on võimalik leida just Teile sobiv lahendus ning maksegraafik. On võimalik ka nt. vaid osa tööde maksumusest tasuda pangalaenu kasutades.


Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn