Küsimus nr 2291

Kaja küsis (14. märts 2006)
Kauplustes müüdavad hambapastad tekitavad mul janu ja suukuivust. Olen küll viimasel ajal valinud vähem piparmündiseid, aga eriti see asja pole muutnud. Mingi aine seal koostises tekitab seda, sest peale pesu peab alati vett jooma. Õhtul ei saa nii aru, sest peale hambapesu saab kohe magama minna. Hullem on hommikul peale sööki pestes, siis on see janu pool päeva.Nüüd ostsin apteegist Biotene pasta, olen sellega kaks korda pesnud. Esialgu on see väga harjumatu ,sest ei vahuta ja selline tunne et korralikult ei pese. Kas oskate mõnda pastat veel soovitada, mida tasuks proovida?
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2006-03-15 10:13)
Biotene ja teiste "ravivate" hambapastade mõju ei avaldu nii kiiresti. Nendega tuleks järjepidevalt pesta 1-2 kuud, alles siis on tulemused näha. Samas võivad suukuivust tekitada ravimid või mõni varjatud haigus, mille vastu ka hambapasta vahetamine ei aita.
Kui te öösel magada saate ja "põletavalt kuiv" suu teid üles ei aja, siis pole olukord veel kõige hullem. Lisaks hambapastale tasub apteegist küsida kunstsülge, mis suukuivust leevendab. Kindlasti ei tasu kasutada suuvett (eriti neid mis alkoholi sisaldavad).