Küsimus nr 2158

Lauri küsis (21. nov 2005)
Tere. Mure järgmine, on vaja eemaldada ülemine tarkusehammas. Kuna kardan väga valu ja ka hambaarsti, milline oleks sobivaim viis ja abivahendid hamba eemaldamiseks, tekitades minimaalset valu? Kas hambalaseri kasutamine pluss tuimestussüst vähendaks valu hamba eemaldamisel ja kui oluliselt võrreldes tavameetodiga? Tänud.
Marek Vink vastas (2005-11-23 08:47)
Hamba eemaldamiseks tuleb reeglina alati teha tuimastus (isegi laserit kasutades) ning kasutada kirurgilisi instrumente. Eemaldamise protseduur enamasti valus pole. Haiget võib hiljem teha aeglaselt paranev haav, kui sinna põletik tekib. Laserist on eelkõige abi eemalduskohas pisikute vähendamise ja organismi stimuleerimise kaudu, et haava kiiremini paraneks.

Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.