Küsimus nr 2063

Ene küsis (21. okt 2005)
Lp. Triin Jagomägi
Lapsel(16.a.) ei ole peale hambumuse korrigeerimist (kõikidele hammastele on koht tekitatud ja need on nüüd ilusti reas) ühe poole hambad enam kontaktis ning sellepärast ei saa ta selle poolega süüa. Tulemusena on ülekoormatud poole hambad valulikud. Arst lõpetas ravi väitega, et tegi, mida sai ning hea, et niigi on.
Kas Teie olete sellise juhusega kokku puutunud ning kas Te teoreetiliselt nõustute mainitud arstiga?
Tekib küsimus, milleks oli sel juhul üldse vahelesegamist vaja, kui üks häda asendus teise ja võib-olla hullemaga.
Ette tänades, muretsev ema
Triin Jagomägi vastas (2005-10-25 10:00)
Kirja teel on antud probleemile väga raske mingisugustki objektiivset hinnangut anda. Hinnangu andmiseks on vaja patsient üle vaadata, tutvuda varasema haiguslooga, diagnoosiga, millega ravi alustati ja veel väga paljude muude asjadega. Reeglina lahendatakse sellised probleemid raviarsti ja patsiendi vahel.
Juhul kui raviarst ei oska enam patsienti aidata ja ise ka tunnistab seda, siis saab ju patsienti suunata edasi kolleegide juurde, kellel selliste probleemidega on rohkem kogemusi. Tervishoiuameti juures on ka ametlik arstiabi kvaliteedi ekspertkomisjon, kes vajadusel annab hinnagu tehtud ravitööle. Enne aga soovitan probleem lahendada koostöös oma raviarstiga.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.