Küsimus nr 1975

Catu küsis (7. sept 2005)
Mul on mureks igemete veritsemine, mitte et kui söön midagi, et siis hakkab verd jooksma vaid vahel lihtsalt niisama ka ja ükskõik kui palju ma hambaid ei peseks (vahel pesen isegi öösel) hakkab suu hommikuks haisema. Olen ostnud apteegist samuti igemepõletiku vastu suuvedelikke, kui paremaks pole ikka läinud.
Käisin hambaarsti jures ja tema arust mul igemepõletikku ei olnud, aga millest see siis tingitud võiks olla. Ja äkki oskate head hamaarsti mulle soovitada.

Äkki saate mind aidata......vastust oodates,
Catu
suuhügienist Terje Altosaar vastas (19. sept 2005)
Terje Altosaar Kui hambaid pestakse isegi öösel, võib tegemist olla "ülehooldamisega", millele igemed lihtsalt vastu ei pea. Katsuge piirduda 2-3 hambapesuga päevas, kasutage pehmet hambaharja, harjake õrnal, hoolikalt ja max 3 minutit. Igemete veritsuse põhjuseks on sageli hambakivi, mis on tekkinud hambakaelale hamba ja igeme vahele, mistõttu ige ei suuda enam hambakülge korralikult kinnituda. Hambakivi eemaldatakse paljudes kabinettides, ise sellest lahti ei saa.

Kindlasti tasuks lugeda ka varasemaid vastuseid, mis on seotud veritsemisega:
http://www.hambaarst.ee/spetsialist/?q=veritse&ots...
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Terje Altosaar on vastanud teistele küsimustele
Terje Altosaar
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"
Seotud asutustega:
Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa