Küsimus nr 1920

Maire küsis (16. mai 2005)
KÜSIMUS:
Maire küsis (13.05.2005 22:13)
Küsimus järgmine, mis vbl puudutab hoopis ilukirurgia valdkonda. On olemas hambavahe. Seda annaks parandada breketitega pikemaajalises perspektiivis, kuid kas on olemas mingi võimalus kuidagi "istutada" juurde materjali hammaste servadele, et see vahe kaoks lühikese protsessi käigus? Nagu kohatäiteks, nii et see hambavahe jääks minimaalseks. Loodan et oskate sellele vastata!

Teid ette tänades,
Maire

VASTUS:
Hambaarst.ee administraator vastab (13.05.2005 22:13)
Esihambaid saab mõningatel juhtudel valguskõvastuva täidismaterjali abil laiemaks küll ehitada ja selle abil hammaste vahet kitsamaks teha. Interneti teel aga selle üle otsustada ei saa - konkreetselt teie hammastele sobiva lahenduse saab välja pakkada hambaarst, kes suud näeb.

UUS KÜSIMUS:
Aga kas see on ükskõik millise hambaarsti poole pöörduda selle murega ülevaatamiseks? Tähenduses et kas siis ei olegi erineva spetsialiteediga hambaarste, kes erinevate probleemidega tegelevad? Ja kui siiski on vahet kelle poole pöörduda, siis oskate äkki nimetada-soovitada kedagi, kelle poole minna sellise murega?

Maire
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2005-05-17 09:01)
Hambatäidise abil oskab hamba kuju muuta iga hambaarst - mõnel tuleb see lihtsalt paremini välja kui teisel. See sõltub nii arsti käelistest oskustest, teadmistest, materjalidest, seadmetest kui ka konkreetse patsiendi hammastest - identseid olukordi meditsiinis pole ja seetõttu võib iga arst eksida. Kuna teie küsimuse korral räägime me esteetilisest hambaravist, siis on "ilu vaataja silmades" - arst võib näha ilusat naeratust veidi teisiti kui te seda ise ette kujutate - seetõttu on äärmiselt oluline saavutada arstiga hea üksteisemõistmine ja usaldus.
Mis puutub arstide spetsialiseerumisse, siis Eestis eraldi esteetilisele hambaravile veel ei spetsialiseeruta - kuid samas on olemas spetsialistid muude alade peale (suukirurgia, ortodontia, liigesprobleemide ravi, parodontoloogia, implantoloogia jm), kes enamasti "tavaliste" hambaraviprobleemidega ei tegele (sinna hulka kuulub ka hammaste esteetiline ravi). Konkreetset hambaarsti/asutust Hambaarst.ee põhimõtteliselt antud juhul ei soovita, kuna tegijaid on palju ja meil pole mingit alust üht arsti teisele eelistada.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.