Küsimus nr 1897

Sirelin küsis (4. mai 2005)
Olen mures oma 6-aastase tütre pärast. Hambaravis olles saime teada, et tal on alumine lõualuu suurem kui ülemine ning soovitati külastada ortodonti. Kui kiire sellega on (me ise mõtlesime suvel minna). Mind huvitaks ka, millised ravivõimalused lõualuudele oleksid.
Triin Jagomägi vastas (2005-05-06 12:52)
Hiljaks pole te kindlasti jäänud. Kui tegemist on ülalõuast suurema alalõualuuga, siis peaks raviga alustama umbes 7-8 aastaselt. Raviga alustamise aeg sõltub ka lapse hammaste lõikumisest. Tavaliselt on selle hambumusanomaalia raviks kasutatava aparaadi fikseerimiseks vajalikud esimesed jäävmolaarid, mis umbes selles vanuses lõikuvadki hambakaarde peale piimahambaid.
Kuna tegemist on hambumusanomaalia kirjeldusega, mille ravi eest tasub Haigekassa, siis mõningates kabinettides on ravijärjekord. Võimalik on, et raviga ei hakata kohe pihta vaid te peate ootama raviraha järjekorras. Lubatud ooteaeg on 9 kuud ning ka peale seda aega saab edukalt alustada Teie lapse raviga.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.