kati küsis (13. apr 2005)
Kunagi esitasin küsimuse (nr.1721). Käisin hambaarstil, lasin hambakirurgil juuretipu eemaldada. Aga olen ikka pisut mures, kas minu hambaarst andis mulle ikka õiget nõu. Nimelt on mul suus selline "ehitis": esihammas välja tõmmatud, teine hammas viilitud, kroon peal ja kolmas tiftiga, neid ühendab sild. Selle tiftiga hamba juuretipp lõigatigi ära, loodan, et ei tee enam häda. Aga viilitud hamba vahel tuleb väga ebameeldivat kõduhaisu, eks seal protsess käib. Olen sellest häiritud, kindlasti mõjutab see minu hingeõhu puhtust. Minu hambaarst aga ütles, et tema küll ei soovita seda ehitist maha koputada, sest äkki ei saa seda enam tagasi panna, murdub see kõdunev hammas ära või ma ei teagi, mis veel võib juhtuda. Et las olla nii kaua kui on. Kas ka teie annate samasuguse soovituse või mis oleks mõttekam teha? Olen keskealine naine ja olukord suus on tegelikult küllalki nutune. Hambad on küll kõik ravitud, osaliselt kroonitud, aga päris palju on ka välja tõmmatud. Mida teha?
Marek Vink
vastas (2005-04-18 08:36)
Kirjeldatud "ebameeldiv kõdulõhn" viitab hapnikku mittetaluvate pisikutega igeme- või hambahaigusele. Kas pole krooni serv täpne, mis pakub elupaika igemepõletikku põhjustavatele bakteritele või on tegemist hambakaela kaariesega peab välja selgitama hambaarst. Põhjuse kõrvaldamise järel kaovad ka haiguse nähud. Ja muidugi peab ka kodus hambavahesid sobiva abivahendiga puhastama (silla vahelüli ja krooni vahelt näiteks hambavaheharjaga).
Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president
Seotud asutusega:
·
Meliva Al Mare hambakliinik
Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn