Küsimus nr 1595

Marie küsis (19. jaan 2005)
Olen 21- a ja mulle on pikemat aega muret valmistanud kahe esihamba üsna suur vahe (u 0.5 cm). Lisaks kukkusin ma lapsena tüki esihambast välja. Hambaarst küll plommis hamba jälle terveks tagasi, kuid kui aja jooksul plomm lagunes, otsustas arst terve hamba katkisega ühepikkuseks viilida. Nüüd on mu esihambad võrreldes teiste hammastega u 0.2 cm lühemad. Seetõttu ei ole ma kindel, kas paigaldada breketid või panna esihammastele laminaadid. Või oskate te soovitada midagi paremat? Ette tänades.
Timo Paberit vastas (2005-01-21 08:45)
Võimatu on interneti teel "midagi välja pakkuda". See ei oleks professionaalne. Soovitaksin registreeruda konsultatsioonile, et täpsemalt välja selgitada, mida õnnestuks konkreetselt Teie olukorra parandamiseks teha. 0,5 cm-se diasteemi ehk esihammaste vahe korral ei piisa enamasti vaid hambalaminaatide või kroonide paigaldamisest, sest sellisel juhul võivad hambad jääda ebaloomulikult laiad. Seega, parima tulemuse saavutamiseks oleks mõistlik hambavahe eelnevalt ortodontiliselt sulgeda või selle mõõtmeid vähendada- seda teostab ortodont, kes on antud hambaravivaldkonna spetsialist. Seejärel saab hambaarst hammaste taastamiseks kasutada laminaate või hambakroone.

Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.