Küsimus nr 1351

Triin küsis (9. okt 2004)
Nimelt mul on selline küsimus, et mul lõualuu ragiseb. Et ennast väga häirib, tean et pean arsti juurde minema, aga sinna on see ka jäänud. Millest see võib tingitud olla? See on kestnud umbes aasta! Kas see on ka ohtlik? Just ragiseb see siis kui söön!
Ette tänades vastuse eest!
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2004-10-11 09:14)
Tegemist võib olla liigesprobleemiga, mille kohta saab lugeda siit:
http://www.hambaarst.ee/artikkel.php/?id=160

Täpsema diagnoosi ja ravi saab aga määrata hambaarst. Hambaarst on sellise probleemi korral üheks võtmeisikuks meeskonnas, kuhu sõltuvalt probleemi põhjustest kuuluvad veel ortodont, suukirurg, perearst, psühhoterapeut ja vajadusel ka psühholoog. Kuna liigesprobleemi sümptomid sarnanevad mitmete teiste haiguste omadele, tuleb lõpliku ja täpse diagnoosi panemiseks teha mitmeid hambaravialaseid ja meditsiinilisi uuringuid. Kui põhjused sisaldavad lisaks hambumusprobleemidele ka teisi, suunab hambaarst teid vastava spetsialisti vastuvõtule edasise diagnoosi või ravi saamiseks.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.