Küsimus nr 126

Kristi küsis (5. dets 2001)
Olen 22a ja mind huvitavad mõned asjad ortodontia vallast. Kas mul pole liiga hilja hambaid korrastama hakata? Milline variant on kõige sobilikum, et väljast võimalikult vähe näha oleks ja et klambrid võimalikult vähe rääkimist segaksid? Mul on üks silmahammas, mis on väljapoole ja mida ma tahaksin samasse rivvi saada, kui teised hambad on... Palju üldse hammaste klambrid maksavad?
Sooviksin teada kõige parema (professionaalsema) arsti nime ning kohta, kus teda leida võib. Samas ei tohiks hind liialt kõrge olla... Tänan.
Triin Jagomägi vastas (2001-12-06 09:00)
Ortodontiline ravi on võimalik ka täiskasvanutel. Konkreetset aparaadisoovitust ja maksumust ainult kirjapandud info põhjal öelda pole võimalik. Vaja on ikka minna ortodondi konsultatsioonile, kus tehakse kõik vajalikud uuringud ning koostatakse raviplaan ning kalkulatsioon. Täiskasvanute ortodontilises ravi on üheks etapiks tavaliselt breketravi, aga siia võib lisanduda ka muid aparaate.
Konkreetset ortodonti võib Teile soovitada näiteks teie raviarst.

Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa
· Unimed Ühendatud Kliinikud Tartu Riia 2, Tartu, Tartumaa