Küsimus nr 116

Katrin küsis (28. nov 2001)
Millise osa korvab Haigekassa lapse ortodondilisest ravist? Kas kõigis ortodontia-keskustes on enam-vähem samad hinnad?
Triin Jagomägi vastas (2001-11-28 14:17)
Selle aasta teisest poolest on haigekassa poolt kompenseeritavate ortodontilisete diagnooside hulk tunduvalt vähenenud. Praeguse hetke seisuga kompenseerib haigekassa ainult raskete hambumusanomaaliatega ja kaasasündinud väärarengutega laste ravi. Hambumusanomaalite raskusastmed on ära toodud ka vastavas määruses ning sellekohast infot saab ka kõikide ortodontide käest.

Uus aasta võib tuua muudatusi, aga esteetiline ja väiksema/keskmise raskusastmega hambumusanomaalite ravi tuleb patsientidel tasuda endal, sõltumata aparaadi tüübist. Ortodontilise ravi maksumus erinevates kabinettides on erinev. Hinnad on väga erinevad ka erinevate linnade vahel.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.