Küsimus nr 1033

Oliver küsis (8. veebr 2004)
Mind huvitaks igasugune info linguaalse ortodontia kohta. Otsisin eelmisi kysimusi selle kohhta ja leidsin ainukese vastuse, et eestis ei tegeleta sellega. Kas nüüd veel on see "must maa"? Või on see kasutusele võetud? Kui ei, kas Soomest on võimalik taolist ravi saada? Mis hinnaklassis see oleks? Ise oleks nõus kuni 20 000 selle eest välja käima (ülemised hambad)
Ette tänades,
Oliver
Triin Jagomägi vastas (2004-02-10 09:22)
Eestis on päris mitu ortodonti, kes on selle alase koolituse läbi teinud. Probleemiks polegi mitte oskuste või teadmiste puudus, aga selle tehnika kasutamine nõuab laboratoorsete lisaseadmete muretsemist. Breketeid ei asetata kohe hammastele vaid spetsiaalse aparaadi abil kipsmudelile ning sealt edasi kantakse hammastele. Võimalus on kasutada mõne välislabori teenust, see aga eeldab enamjaolt, et ravitakse mõlemat hambakaart. Teemaga saate lähemalt tutvuda ja leiate informatsiooni ka hinnakirjadest: www.lingualorthodontics.net ja www.lingualcare.com

Linguaalset tehnikat kasutatakse edukalt St.Peterburgis; Londonis, Pariisis ja paljudes kohtades Saksamaal. Soomes minu teada aga mitte aktiivselt. Kolleegid Riiast plaanisid alustada oma esimeste patsientidega, aga kuna ka neil endal puudub spetsiaalne aparatuur, siis kasutavad ka nemad välislabori teenuseid, mis aga tunduvalt tõstab ravi maksumust.

----
Vt lisaks artiklit:
Linguaalne ortodontia - kas 21.sajandi ortodontia?
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa
· Unimed Ühendatud Kliinikud Tartu Riia 2, Tartu, Tartumaa