sildprotees

Hambakaarelt puuduvaid hambaid saab asendada sildproteesi abil. Sel juhul ühendatakse puuduva hamba kohale valmistatud kroon naaberhammastele valmistatud kroonide külge.
Praktikas lihvitakse augu kõrval olevad hambad sillapeadeks. Seejärel võetakse spetsiaalse kummimassiga jäljend, mis saadetakse laborisse. Silla värvus valitakse sõltuvalt naaberhammaste värvusest. Kogu protseduuriks on vaja kaht umbes tunnist visiiti. Sildproteesi abil saab asendada üksikuid hambaid, kuid sellega kaasneb ka naaberhammaste lihvimise vajadus. Puuduv hammas nö riputatakse naaberhammastele, sellest tuleneb ka proteesitüübi nimetus.

Hambalaboris valmistab hambatehnik jäljendist valatud kipsmudelile kunsthambad, mille hambaarst suhu kinnitab. Suhu liimitud silda ei saa patsient ise suust eemaldada.

Hästi tehtud sild on pikaaegne, kui tugihambad terved püsivad. Seepärast on eriti tähtis hambalt kroonile üleminekul koht puhtana hoida, et sinna ei tekiks kaariest ega igemepõletikku.

Vaata lisaks:

tifthambad protees

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.