tehiskroon

Hambalaboris valmistatud hambakrooniga asendatakse kahjustunud hamba krooniosa. Elusa hamba puhul valmistatakse kroon vastavalt lihvitud hambale. Kui hammas on surnud või suures ulatuses kahjustunud, tuleb kroon valmistada eelnevalt hamba juure sisse kinnitatud vastava ankruga (tihvtiga ehk kruviga) panuse peale.

Kroone on võimalik valmistada nii metallist kui ka hamba värvi materjalist. Kõige hambasõbralikumaks proteesimaterjaliks peetakse kullasulameid nende parajalt sobiliku kulumiskiiruse, töödeldavuse ja reageerimatuse tõttu. Järjest rohkem kasutatakse tänapäeval keraamilisi materjale (portselani). Nende parimaks omaduseks on hambavaabaga võrreldav esteetilisus.

Moodsate kinnitamismeetodite kasutamisega ei ole enam probleemiks liigne haprus. Hetkel kasutatakse ehk kõige enam kahe eelpool toodud materjali ühendamist - metallokeraamikat, mille puhul valatud väärismetall kaetakse esteetilise keraamilise kihiga. Tulemuseks on hambale täpselt istuv esteetiline ning vastupidav kroon.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.