Suuõõne tervishoid on hea tervise alus

16. apr 2007


Artikkel pakub ülevaate GUM suuhooldussarja toodetest, mis on mõeldud igemehaiguste 3-astmeliseks ennetamiseks
Vaata lisaks:


Terved igemed, hea tervis | 1.samm - hammaste harjamine
2.samm - hammaste puhastamine hambaniidiga | 3.samm -erihooldus | Aloclair tooted

Sunstar Inc. näol, mis asutati 1941. aastal Jaapanis, on tegemist maailma esikümnesse kuuluva suuõõne hügieenitarbeid tootva ettevõttega. Tänaseks on Sunstar Suisse s.a. kujunenud ülemaailmse haardega ettevõtteks, mille tegevus on koondunud Euroopasse, Põhja-Ameerikasse, Jaapanisse ja Kagu-Aasia piirkonda, olles samas läbi edasimüüjate esindatud kümnetel muudel turgudel.

Bränd, mis muudab maailma

GUM ehk IGEMED, tegemist on ainsa brändiga, mis on loodud spetsiaalselt igemehaiguste ennetamiseks. Tundes igemehaiguste tekkemehhanisme ning peamisi põhjusi, pakume oma klientidele tooteid, mis võimaldavad võidelda igemehaiguste ning nende mõjuga üleüldisele tervisele ning heaolule. Igemehaiguste, nagu näiteks gingiviidi ning parodontiidi näol on tegemist suuõõnes elava bakteri poolt põhjustatud parodondihaigustega.

Gingiviit: parodondihaiguste kergeim vorm. Igemed hakkavad punetama, lähevad paiste ning hakkavad veritsema. Õnneks on gingiviit korraliku suuhügieeni abil ennetatav ning operatsiooni abil kergesti ravitav.

Parodontiit: tavaliselt on selle näol tegemist gingiviidi edasiarenenud vormiga, millega kaasneb hammast ümbritsevate kudede põletik ning taskute tekkimine.

Parodondihaigused avaldavad mõju igemetele ning hamba kinnituskudedele. Kui seda hambakatu ladestumisest põhjustatud haigust ei ravita, võib see viia alveolaarluu lagunemise ning hammaste väljalangemiseni. Veelgi enam, bakterid võivad sattuda vereringesse ning põhjustada mitmesuguseid vaevusi.

Terved igemed, hea tervis

Hea suuhügieeni üks tähtsamaid komponente on terved igemed ja hambad.

KUID SEE POLE KÕIK!

 • Kas teadsite, et igemete seisund mõjutab teie üldist kehalist tervist?
 • Periodontoosi ja südameveresoonkonna haiguste vahel on mitmeid seoseid.
 • Samuti võib tõusta hingamisteede haiguste risk.
 • Samuti on mitmed uuringud näidanud, et haigete igemetega rasedal on suurem risk sünnitada enneaegselt või sünnitada alakaalulist last.
 • Diabeedihaigel võib periodontiit võib raskendada glükoosi metabolismi kontrolli all hoidmist.
 • Ja kas teadsite, et suuõõne tervis ja psüühiline stress on omavahel seotud?

Terved hambad ja igemed on pika ja hea elu jaoks ülitähtsad. Toetamaks oma avaldust „Terved igemed, tervislik elu“, oleme välja töötanud uue kontseptsiooni, mille eesmärk on:

1. samm: hammaste harjamine

Enamus inimesi harjab oma hambaid iga päev, kuid sellele vaatamata haigestub kolm neljandikku täiskasvanutest elu jooksul parodondihaigustesse. Hammaste harjamine on hädavajalik bakteriaalse hambakatu eemaldamiseks.

Sunstar Inc. pakub laia valikut hambaharju nii täiskasvanutele, lastele kui ka erivajadustega klientidele.

Meie hambaharjad on ülemaailmsel turul võrdlemisi ainulaadsed ning nad on hambaarstide poolt kõrgelt hinnatud. Meie olulisim eesmärk on alati olnud luua ning pakkuda klientidele tooteid, mis on tõhusad bakterite eemaldamisel igemetaskutest. Kõik meie harjad on läbinud testimise ning neid on võimalik kasutada erivajaduste rahuldamiseks. Erinevate probleemidega võitlemiseks tuleb kasutada eriotstarbelisi hambaharju.

Meie poolt pakutavate eriotstarbeliste hambaharjade valik on kõige laiem (GUM®Technique™, GUM®MicroTip™, GUM®SuperTip™), olles mõeldud lahendamaks järgmiste patsientide probleeme:

 • ortodontilised patsiendid;
 • operatsioonijärgsed vajadused;
 • „tundlikud“ patsiendid;
 • vanemaealised ning palju reisivad inimesed.

Nende ja teiste GUM® hambaharjade efektiivsust igemete piiri puhastamisel tõestavad mitmed kliinilised uuringud. Tänu Dome Trim® profiilile pääsevad pikemad harjad igemete alusesse piirkonda 45° nurga all. Ainulaadne Quad Grip® hambaharja vars võimaldab harja hoida õige nurga all, mis aitab hambakattu efektiivselt eemaldada igemete piirilt.

Siiski ei piisa suuhügieeni hoidmiseks ainult hammaste harjamisest.

 

2. samm: hammaste puhastamine hambaniidiga

Selleks, et eemaldada bakterid ning toidujäänused, mis kogunevad harjaga raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse, tuleb kasutada hambaniiti või hambalinti - ainult nii on võimalik pääseda hammaste vahele. Hambaniidi kasutamine aitab hoida igemed terved ning vähendab hambakatu kogunemist igemeserva alla.

GUM®Eez-Thru® - spetsiaalne hambaniit sildade, breketite, proteeside puhastamiseks

GUM®Butler Weave® - hambaniit

GUM®Dental Tape® - hambalint

Need on erinevatele soovidele vastavad hambavahesid puhastavad hambaniidid, kuid neil kõigil on üks eesmärk: eemaldada efektiivselt hambakattu hammaste vahelt ja igemete piirilt. Nende gingiviidi ja veritsusi vähendavat toimet tõestavad kliinilised testid.

MEIE tootevalikus on mitmeid hambaniite ning tarvikuid, parandamaks inimeste igapäevaseid hambaniidi kasutamise harjumusi.

Paisuv hambaniit (GUM®Expanding Floss®), võimaldab puhastada suuremat pinda. Ainulaadne kootud niit eemaldab hambakatu tõhusalt nii hammaste vahelt kui igemeserva alt. Saadaval vahatatult, mittevahatatult ning piparmündimaitselisena (vahatatud) – 54,8 m. Isereguleeruv, mugav vars, tagamaks pääsemist ka kõige raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse, niiti sõrmedega puudutamata.

Hambaniidikasutamist lihtsustav seade - muudab niidi paigutamise hammaste vahele lihtsaks.

Hambaniidi hoidjad - kasutamaks hambaniiti hambakroonide ning ortodontiliste seadmete või implantaatidega.
 

Hambaniit on tõhus vahend, … kuid ka see ei ole piisav!

 

3. samm: erihooldus

Igale suuõõne haigusele tuleb läheneda individuaalselt. Tagamaks igemete optimaalset ning täielikku hooldust, tuleb kombineerida erinevaid hooldusvahendeid - hambaniiti, suuloputusvedelikku, jms. Oluline on hambaarsti regulaarne külastamine, kuna ainult hambaarst oskab anda adekvaatset infot ning soovitusi suuhügieeni hoidmiseks.

Meie eesmärk on abistada hambaarste oma patsientidele sobivate toodete leidmisel.

Hambakattu punaseks värvivad tabletid (RED-COTE®Disclosing Tablets), toob esile haigusttekitavate bakterite paiknemise, võimaldades patsientidel näha, kust on vaja rohkem harjata. Mittemürgine.

Ortodontiline vaha (Orthodontic Wax) - kleepub ortodontiliste vahendite külge, aidates vähendada kudede ärritust.

Patenteeritud kloorheksidiinkattega harjad (PROXABRUSH®Click), tagavad antibakteriaalse kaitse kuni kaheks nädalaks.Võimaldamaks ligipääsu raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse, paindub harja pea kuni 90°. Nailoniga kaetud harjased lisavad mugavustunnet ning ei lase harjal elektriseeruda. Kloorheksidiin toimib antiseptilise vahendina:

 • aitab vähendada gingivaalset põletikku ning hambakattu;
 • kinnitub limaskestale, kusjuures toimeaine vabaneb ajapikku, pakkudes nii pikaajalist kaitset;
 • alkoholivaba, vältimaks võimalikku igemeärritust;
 • meeldiv maitse, julgustamaks regulaarset kasutamist;
 • valmis kasutamiseks.

Paroex suuloputusvedelik (GUM®Paroex Chlorexidine 0,12% Mouthrinse). Alkoholivaba. GUM Paroex desinfitseeriva toimega suuloputusvesi on õrn igemete hooldusvahend. 0,12% kloorheksidiin on suukaudne antiseptikum periodontaalsele haiguste raviks ja operatsioonjärgseks puhastamiseks.

Paroex hambageel (GUM®Paroex Gel), sisaldab antioksüdantset vitamiin-E atsetaati, mis hoiab hambad terved ning D-pantenoli (provitamiin B5), mis on tõhus suu limaskesta toniseeriv aine. Ei sisalda anioonilisi vahtutekitavaid aineid, mis võiksid vähendada kloorheksidiini toimet.

Paroex suuõõne pihusti 0,12%-lise (GUM®Paroex Spray). Alkoholivaba sprei kahe aplikaatoriga võimaldab lokaalsel ravil maksimaalset täpsust.. Kloorheksidiin toimib kui abiaine hambakivi vältimiseks, aidates säilitada terveid igemeid, ja sobib eriti igemehaiguste vältimiseks.

Gingidex hambapasta (GUM®Gingidex Aloe Vera Toothpaste), on periodontaalsete haiguste ennetus. Kloorheksidiini ning tsetüülpüridiini üheaegne kasutamine aitab vähendada hambakatu ladestumist ning halba hingeõhku tekitavate ainete vabanemist. Aloe Vera aitab säilitada igemete tervist looduslikul moel.

Sensitive hambapasta (GUM®Sensitive Toothpaste) on madala abrasiivsusega, olles loodud spetsiaalselt hammaste kaitsmiseks tundlikkuse eest ning kaitseb hambaemaili ja dentiini.

Caries Protect – kaariesevastane hambapasta (GUM®Caries Protect Toothpaste), vähendab mineralide kadu ja soodustab hambaemaili ja dentiini remineraliseerimist. Juurekaaries areneb välja parodondihaigusest tingitud igeme allavajumise järgselt dentiinis igemeservast kuni hambakrooni emailini. Igeme allavajumist põhjustavad parodondihaigused. Tsinkoksiidi ja fluoriidi kombinatsioon tugevdab hambajuure pinna dentiini ja pidurdab kaltsiumi kadu. Isomalt võimendab naatriumfluoriidi remineraliseerimisefekti.

Laste hambapasta Garfield (GUM®Garfield Childrens Toothpaste), aitamaks kaasa hambaharjamisharjumuse tekitamisele lastel:

 • Puhastab hambaid õrnalt.
 • Koostises olev fluoriid tugevdab hambaemaili.
 • Tutti Frutti maitse innustab last hambaid harjama.
 • Alla 5-aastastele lastele.

GUM®Original White hambapasta, 75 ml Uus plekkidevastane aktiivne toimeaine soodustab nende lahustumist ja hoiab ära nende kogunemise (ilma pleegitamise, peroksiidi voi abrasiivideta). Eriline kõrgpuhastav mikroniseeritud ränioksiid eemadab plekid hammaste pinnalt dentiini kahjustamata. Taastab hammaste loomuliku valge värvi.
 

Selleks, et hammastele ei ladestuks hambakattu ning muid baktereid, tuleks hambaid iga päev puhastada harja ja hambaniidi abil, samuti tuleb kasutada spetsiaalseid erihooldus vahendeid ning individuaalse hoolduse saamiseks regulaarselt külastada hambaarsti.

 

ALOCLAIR® TOOTED

Uus lähenemine suu haavandite valu leevendamiseks

Aloclair toode sisaldab kaitsekihti moodustavat ainet polyvinylpyrrolidone (PVP).

ALOCLAIR® GEEL , 8 ml. Näidustused: hammaste haigustega seotud aftoos, väiksemad suuõõne limaskesta kahjustused (põhjustatud nt breketitest, proteesidest, hambaravi protseduuridest). Aloclair® geel moodustab suuõõnde limaskesta kaitsva kihi ning katab mehhaaniliselt tundlikke ja vigastatud pindasid, leevendades nõnda suuõõne villiliste haiguste, aftoosiga koos esineva suu limaskesta haavandi ja teiste suuõõne haigustega seotud valu ja vaevusi.

ALOCLAIR® SPREI, 15 ml. Suu limaskesta haavandite valulikkuse kiireks leevendamiseks. Paikne toime / ei ärrita / alkoholivaba. Aloclair® sprei moodustab suu limaskestale kaitsva kihi ning leevendab kiiresti ja efektiivselt suuõõnes leiduvate aftide, haavandite, proteeside, breketite ning väikeste vigastuste tekitatud valu.

 

GUM Proxabrush Bi-direction
Harja ainulaadne kahe nurga all ja kahes suunas töötav süsteem toimib nii I-tüübina kui L-tüübina (kaks ühes) ja võimaldab kõigile suu piirkondadele hästi ligi pääseda. Enam ei ole tarvis eraldi I-tüüpi harja eesmiste hammaste ja L-tüüpi harja tagumiste hammaste jaoks.

 • Eriti tugev mangaanisulamist vars pikendab harja vastupidavust ja eluiga.
 • Poolpika varre abil pääseb ligi suu kõigile piirkondadele.
 • Sirge vars ja selle ümar ots on igemetele õrnad.

Lisainfo ja tellimine:

 

Vaata lisaks:

suuhügieen
NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.