Invisalign breketsüsteemi kasutamine

2. nov 2001


Invisalign breketsüsteem on kuni 30 erinevast eemaldatavast monoplokist koosnev individuaalne breketiseeria, mis oma valmimise käigus läbib mitut riiki, kasutades selleks arvutustehnika tipptaset.
Vaata lisaks:

Invisalign.com for Experts


Invisalign naeratus pole täiuslik

Pärast patsiendi ortodontiliste vajaduste diagnoosimist selgitatakse välja, kas Invisalign'i breketite abil on võimalik seda ravida. Ortodont võtab nii ülemistest kui alumistest hammastest jäljendi, teeb mitmed erinevad röntgenülesvõtted ning vastavalt olukorrale kirjutab välja ravi käigu. Jäljendid, röntgenülesvõtted ning ravikirjeldus saadetakse seejärel Californias asuvasse Align Technology laborisse ning sellega on suurem osa ortodondi tööst ka tehtud.

Align laboris valmistatakse hammaste jäljendi põhjal valuvorm ning skaneeritakse 3-mõõtmeliselt arvutisse. Saadud digitaalandmed saadetakse Interneti teel Pakistani, kus arvutioperaatorid koos arstide ja ortodontidega loovad hammaste jaoks kuni 30 erineva ravietapi jaoks spetsiaalsed arvutikujutised. Nende erinevate ravietappide pildid seotakse kokku "filmiks", mis väga efektiivselt näitab hammaste nihkumist maloklusioonist kuni perfektse hambumuseni. Patsiendi isiklik ortodont vaatab selle filmi Invisaligni veebilehel (www.invisalign.com) üle ning kas kinnitab selle heaks või teeb veel mõned ettekirjutused.

Kui raviplaan on lõplikult heaks kiidetud, loob Invisalign'i tarkvara terve rea arvutimudeleid ning loob vastavalt sellele laserkiirte abil iga üksiku ravietapi jaoks spetsiaalse kujuga vormi. Vormid saadetakse Mehhikosse, kus painduvast ja praktiliselt läbipaistvast polükarbonaatmassist loovad hambatehnikud ühele patsiendile kuni 30 erinevat monoplokki. Need saadetakse tagasi patsiendi ortodondile, kes neid siis õiges järjekorras 3-kaupa patsiendile annab ning hammaste nihkumise suunda kontrollib.

Iga üksik monoplokk on praktiliselt läbipaistev ning seda saab patsient ise oma hammmastele asetada ning vajadusel sealt eemaldada, mistõttu söömine, hammaste puhastamine jmt tegevused on tunduvalt mugavamad ning ei häiri tavapärast elurütmi. Kuna monoplokk on suhteliselt õhuke ning läbipaistev pole see juba meetri kauguselt hammaste pinnal eristatav - seda võib märgata vaid siis, kui sellele spetsiaalselt tähelepanu juhitakse. Oma vähese märgatavuse ja suhtelise inimsõbralikkuse tõttu on selline süsteem eriti meeldiv alternatiiv täiskasvanutele, kes poleks mingil tingimusel nõus kandma traditsioonilisi metallbreketeid.

Kliiniline juhtum

Diagnoos: Suured vahed nii ülemiste kui alumiste hammaste vahel. Väike ülehambumus (overbite).
Ravi: Esihammaste nihutamise abil sulgeda hammaste vahed
Raviaeg: 6 kuud
Kapede arv: ülal 12, all 7

Frontaalne vaade: enne ja pärast

invis1.gif (81922 bytes)


Ülemine oklusaalne vaade: enne ja pärast
invis2_bef.jpg (4362 bytes)invis2_aft.jpg (5869 bytes)

invis2.gif (44699 bytes)


Alumine oklusaalne vaade: enne ja pärast
invis3_bef.jpg (6090 bytes)invis3_aft.jpg (5471 bytes)

invis3.gif (39109 bytes)

Kirjandus

· Air-Rotor Stripping and Lower Incisor Extraction Treatment, JOHN J. SHERIDAN, DDS, MSD, JOSEPH HASTINGS, DDS, JCO, Inc., January 1992
· Essix Thermosealed Appliances: Various Orthodontic Uses, JOHN J. SHERIDAN, DDS, MSD, ROBERT MCMINN, DDS, WILLIAM LEDOUX, DDS; JCO, Inc., February 1995
· Invisible Retainers, JAMES A. MCNAMARA, DDS, PHD, KAREN L. KRAMER, CDA, JAMES P. JUENKER; JCO, Inc., August 1995
· Air-Rotor Stripping with the Essix Anterior Anchor, RICHARD BALLARD, DDS, JOHN J. SHERIDAN, DDS, MSD JCO, Inc., 1996
· The Essix Bracket Choice Appliance, JOHN J. SHERIDAN, DDS, MSD, JCO, Inc., 1996
· Active Tooth Movement with Essix-Based Appliances, DONALD J. RINCHUSE, DMD, MS, MDS, PHD, DANIEL J. RINCHUSE, DMD, MS, MDS, PHD, JCO, Inc., 1997
· The Physiologic Rationale for Air-Rotor Stripping, JOHN J. SHERIDAN, DDS, MSD, JCO, Inc., 1997
· Comparison of occlusal contacts with use of Hawley and clear overlay retainers, Earl Sauget, DDS, MSD; David A. Covell, Jr., PhD, DDS, MSD; Roger P. Boero, DDS; William S. Lieber, DMD, JCO, Inc., 1997

Vaata lisaks:

breketid Invisalign
NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.