Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2009.a hambaraviuudised › November on Eestis "Hammaste tervise kuu"

November on Eestis "Hammaste tervise kuu"

 0 häält
Kliinik32
http://www.kliinik32.ee/ABC
12.nov. 2009
Novembris tähistatakse Kliinik32 eestvedamisel Hammaste tervise kuud, mille eesmärk on tähtsustada õiget suuhügieeni ning juurutada õigeid võtteid eestlaste suuhügieeniharjumustes.

Kliinik32 peaarsti dr Lauri Vahtra sõnul on hammaste tervise kuu eesmärk panna inimesi mõtlema oma suuhügieeniharjumustele. „Viimasel ajal on palju räägitud ravikuludest meditsiinis, ent liiga vähe on räägitud sellest, et kõige enam saab oma tervise jaoks ära teha inimene ise. Võtsime oma missiooniks juhtida tähelepanu õigetele suuhügieeni meetoditele ja selleks vajalikele vahenditele, kuna meie igapäevapraktika näitab, et enamik patsiente neid pealtnäha lihtsaid ja iseenesestmõistetavaid tegevusi tegelikult lõpuni hästi ei tunne. Valede võtete või puudulike vahenditega võivad aga tagajärjed hoopiski negatiivsed olla. Seetõttu on äärmiselt oluline teada, kuidas õigesti oma suu eest hoolt kanda.“

Dr Vahtra lisas, et korralik suuhügieen vähendab hamba- ja igemehaiguste riski. „Terve naeratus algab õigesti hooldatud ja puhastatud hammastest, mis aitab vältida ka hilisemat vajadust teha suuremaid kulutusi hambaravile. Nii polegi vaja teha muud, kui käia vaid kord aastas regulaarses kontrollis. Muidugi on ka teine võimalus – kui jätta suuhügieen unarusse, siis kümne aasta pärast polegi enam muretsemiseks põhjust – pole hambaid, pole ravimist. Loodame siiski väga, et keegi varianti number kaks ei eelista,“ rääkis dr Vahtra.

Hammaste tervise kuule pühendatud koduleht www.kliinik32.ee/ABC jagab lihtsaid ja konkreetseid juhiseid õige suuhügieeni osas. Tempokates Hambaaeroobika videotes teeb soovitavatest võtetest ja vahenditest humoorika ülevaate Hamba-Mari, igal nädalal ilmub kodulehele uus Hambaaeroobika episood. 

Teadlikkuse tõstmiseks paigutatakse Tallinnasse Estonia puiesteele Solarise keskuse ette 2,5 meetri kõrgune hambainstallatsioon, kus kõigil huvilistel on novembrikuu jooksul võimalik „bakterit mängida“ ning selle kaudu näha, kuidas mõjutab suuhügieen või selle puudumine hammaste tervist. 

Koostöös Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna Stomatoloogia Kliinikuga viib Kliinik 32 novembris läbi uuringu, mille eesmärk on välja selgitada, millised on eestlaste teadmised ja harjumused hammaste eest hoolitsemisel. Samuti külastavad Kliinik 32 hügienistid novembrikuu jooksul ettevõtteid, asutusi ja koole, kus räägivad lähemalt õigest suuhooldusest ja jagavad huvitavaid nippe. 

Neile, kel on terve ja hoolitsetud suu, avaneb võimalus saada kompliment oma naeratusele koostöös Delfiga toimuval Eesti kõige kenamate hammastega naeratust fotokonkursil. Osalemiseks tuleb teha foto enda, oma lähedaste või isegi sümpaatsete hammastega võõra naeratusest ning esitada see konkursile aadressil pilt.delfi.ee. Žüriisse kuuluvad Kliinik 32 peaarst dr Lauri Vahtra, lauljatar Birgit Õigemeel ning Delfi fotograafid, kes valivad välja kõige ilusamad ja tervemad naeratused, võitjad saavad auhinnaks Kliinik 32 Hammaste SPA paketid.
Täna toimunud Hammaste tervise kuu avamisel rääkis suuhügieeni tähtsusest Kliinik 32 peaarst dr Lauri Vahtra, taustal aitab sotsiaalminister Hanno Pevkur lauljal Birgit Õigemeelel hiiglaslikul installatsioonil hambaid puhastada. Väljapanek jääb Estonia puiesteele Solarise ette hammaste hooldamisele tähelepanu juhtima kuu lõpuni. Foto autor: Delfi

Lisainfo:
Dr Lauri Vahtra
Kliinik 32 peaarst
Tel: 6 32 32 32
E-post: lauri.vahtra@kliinik32.ee