Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2009.a hambaraviuudised › Hambaarstid pelgavad ravi- ja proteesihüvitiste kadumist

Hambaarstid pelgavad ravi- ja proteesihüvitiste kadumist

 0 häält
Postimees
http://www.postimees.ee/?id=133658
19.juuni 2009
Eesti Hambaarstide Liidu (EHL) teatel kaalub haigekassa ja valitsus hambaravi- ja proteesihüvitiste täielikku kaotamist, mis tooks riigile kokkuhoidu 218 miljonit krooni.

EHL saatis eelmisel nädalal peaministrile, riigikogule ja haigekassale kirja, kus muuhulgas seisis, et haigekassa nõukogu tõstatas 8. mail täiendavate kärpevõimaluste küsimuse ning pakkus ravimite ja hooldusravi hüvitiste vähendamise kõrval välja hambaproteesi- ja hambaravihüvitise täieliku kaotamise plaani. 

Ettepanek tähendaks vähemalt 63-aastastele isikutele ning vanadus- ja töövõimetuspensionäridele mõeldud 300-kroonise hambaravihüvitise ning rasedatele ja alla 1-aastase lapse emale mõeldud 450-kroonise hüvitise kaotamist. 

Samuti kaotatakse vähemalt 63-aastastele isikutele ning vanadus- ja töövõimetuspensionäridele üks kord kolme aasta jooksul makstav kuni 4000-kroonine hambaproteesihüvitis. See toetus on EHLi teatel võimaldanud paljudel vähekindlustatud inimestel oma puuduvad hambad asendada proteesidega ja sellega oluliselt parandada elukvaliteeti. 

Liidu väitel on riik hambaravi eest tasumise lükanud järk-järgult patisentide õlgadele ning kaalumisel olev uus hüvitiste kärbe rikuks juba inimeste põhiõigusi. 

Haigekassa nõukogu esimees sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles Postimees.ee`le, et riigil pole kava kaotada täielikult hambaravi- ja proteesihüvitisi. Tema jaoks on EHLi pöördumine arusaamatu.