Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2008.a hambaraviuudised › Kliinik32 hakkab kasutama hambaravis 3D-röntgenit

Kliinik32 hakkab kasutama hambaravis 3D-röntgenit

 0 häält
Kliinik32
http://www.kliinik32.ee/
15.okt. 2008
Tallinnas asuv hambaravi esinduskliinik Kliinik 32 alustab tööd 3,3 miljonit krooni maksva Baltikumi ainsa hambaravi 3D-röntgenaparaadiga, mis toob uue ajastu Eesti hambaarstide töösse, aga ka meditsiini laiemalt. Hambaravi 3D-röntgenaparaat katab statistiliselt ühe miljoni elaniku vajadused.

Kliinik 32 peaarsti dr. Lauri Vahtra sõnul on 3D-röntgen murranguline uue põlvkonna tehnoloogia, mis viib röntgenvõtted ja implantaatide planeerimise uuele tasandile ning avab uued võimalused diagnoosimisel ja raviplaneerimisel. „Kui tavaröntgen näitab pilti kahemõõtmelisena, siis uus tehnika võimaldab luua peapiirkonnast kolmedimensioonilise ülesvõtte. Nii näeb täpsemalt erinevaid anatoomilisi struktuure, millega tuleb raviprotseduurides arvestada, ning raviga seotud riskid vähenevad, kuna lõikuse käigus ei saa enam ette tulla üllatusi. Kui seni pidid keerulisemate juhtumitega patsiendid 3D röntgenpildi tegemiseks käima Helsingis, siis nüüd on see võimalus ka Tallinnas. See võimaldab Eesti hambaravil liikuda samas suunas, kuhu on teel kogu maailm, ehk siis võimalikult palju enne protseduuride tegemist eelnevalt planeerida,“ rääkis dr. Vahtra.

Aparaat kasutab kahte kombineeritud süsteemi – täisdigitaalset panoraamvõtet ja 3D võtet ühes seadmes, võimaldades sellega oluliselt kiiremini ja efektiivsemalt saada diagnoosimiseks vajalikud röntgenpildid erinevate nurkade alt ning aitab vähendada patsiendile erinevate raviprotseduuridega, eriti kirurgiliste vahelesegamistega seotud riske. Kasutades suuremat pildivälja, saavad 3D-röntgenaparaadi abil diagnoosimiseks vajaliku informatsiooni lisaks stomatoloogidele ka näo-lõualuu kirurgid, ilukirurgid, kurgu-nina-kõrvaarstid ja kogu meditsiin, mis on huvitatud pildistatavast piirkonnast ja selle informatsiooni töötlusest spetsiaalse 3D radioloogide programmiga. Samuti töötab hambaravi 3D-röntgen tunduvalt madalamate doosidega kui muu meditsiini kompuutertomograafid.

Baltikumi ainus kolme väljaga hambaravi 3D-röntgenaparaat kuulub Kliinik 32-le, kuhu saavad patsienti uuringutele suunata kõik Eesti hambaarstid ning arstid teistest meditsiini valdkondadest. Protseduur võtab sõltuvalt uuritavast piirkonnast ja ülesvõtete arvust kokku aega maksimaalselt 5-10 minutit, sealhulgas röntgenpildi tegemiseks kulub umbes pool minutit, ruumilise kujutise väljaarvestamiseks kaks kuni kolm minutit. Röntgenpiltide tegemisel kasutatakse kaitsepõllesid, piltide tegemine on patsiendile ohutu. Patsient saab röntgenpildi kaasa CD-plaadil koos programmiga, mis võimaldab raviarstil kujutist vaadelda ja töödelda. Uuringu hind on sõltuvalt ülesvõtete arvust ja uuringupiirkonna ulatusest 1200-2300 krooni.

Maaletooja Semetroni esindaja Jaanus Sassian avaldas heameelt, et Baltikumi esimene hambaravi 3D-röntgen on jõudnud just Eestisse. „Statistiliselt katab üks hambaravi 3D-röntgenaparaat ühe miljoni elaniku vajadused ehk pea kogu Eesti vajaduse. Kliinik 32 valitud uudsel tehnoloogial põhinev Soredexi Scanora 3D PAN seade täidab seda ülesannet kindlasti väärikalt,“ märkis Sassian.

Tallinnas Tornimäe Kaksiktornide Ärikeskuses asuv Kliinik 32 on Eesti esinduslikumaid implantoloogia- ja parodontoloogia keskuseid, kus lisaks kirurgilistele protseduuridele ja igemehaiguste ravile pakutakse hambaravi-, ortodontia-, proteesi- ja suuhügienisti raviteenuseid. Kliinik 32 ligi 35-liikmelises meeskonnas töötavad 12 arsti, neist osanikeringi kuuluvad Eesti juhtivaid parodontolooge ja kliiniku peaarst dr. Lauri Vahtra, Eesti Hambaarstide Liidu president ja Euroopa Hambaarstide Nõukogu juhatuse liige dr. Piret Väli, ortodont dr. Kirsten Nigul, raviarstid dr. Triin Kadastik, dr. Reet Pallase ja dr. Anton Garajev.

Lisainfo:

Dr. Lauri Vahtra
Kliinik 32 peaarst
Tel: 6 32 32 32
E-post: lauri.vahtra@kliinik32.ee 

Liina Mägi
Kliinik 32 juhataja
Tel: 6 32 32 32
E-post: liina.magi@kliinik32.ee

Jaanus Sassian
Semetron
Tel: 5036384

Maris Lindmäe
Corpore
Tel: +372 6660 603
Mob: +372 5222 426
E-post: maris.lindmae@corpore.ee