Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2004.a hambaraviuudised › Represseeritud hakkavad saama tasuta hambaravi

Represseeritud hakkavad saama tasuta hambaravi

 0 häält
21.jaan. 2004

1.jaanuarist 2004 jõustunud Okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seadus annab küüditatutele ja teistele rõhututele hulganisti soodustusi, milleks riik kavatseb sel aastal kulutada 10 miljonit krooni, kirjutab Postimees.

Küüditatute ja vangistatute kõrval määratleb seadus represseerituna näiteks ka isikud, kes invaliidistusid NSV Liidu relvajõududes, töötasid sunniviisiliselt tööpataljonis või saadeti tahtevastaselt tuumakatastroofi piirkonda.

Sotsiaalministeeriumi andmetel on hüvitise saamise õigus ligi 25 000 isikul, kellest umbes 19 000 on pensionärid ning umbes 1700 on sündinud kinnipidamiskohas või asumisel.

Represseeritutel on võimalus saada hüvitist ravimite ja meditsiiniliste abivahendite ostmiseks ning arstivisiitide, taastusravi ja ka hambaravi eest tasumiseks. Täpse hüvitamise korra kehtestab sotsiaalminister. Lisaks võivad represseeritud külastada tasuta üldlaulu- ja tantsupidu, riigimuuseume ning tegeleda tasuta harrastuskalapüügiga. Alates tulevast aastast saavad nad kasutada riigisisest ühistransporti kuni poole odavamalt.

Vt lisaks Elektrooniline Riigi Teataja:
Okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seadus
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=690831