Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2003.a hambaraviuudised › Aprillis saab tasuta hambaid kontrollida

Aprillis saab tasuta hambaid kontrollida

 0 häält
EPL
31.märts 2003

Statistika näitab, et enam kui 70%-l eestimaalastest on probleeme hammaste ja igemetega. Alates märtsi lõpust sõidab kahe kuu vältel Eestis, Lätis ja Leedus ringi mobiilne hambaravikabinet, kus soovijad saavad tasuta kontrollida oma hammaste ja igemete seisundit. Eesti patsientidel on võimalik hambabussi külastada 11.-18. aprillini ja 16.-28. maini Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kohtla-Järvel ja Viljandis. Programmis osaleb kokku 3100 hambaarsti, lisaks mobiilsele kabinetile on teavituskampaaniasse kaasatud 1170 statsionaarset hambaravikabinetti.

Programmi nimi on “Kas teie hambad ja igemed on terved kõigi 7 tunnuse osas” ja need tunnused on:

Lisaks suuõõne seisundi kontrollile annavad bussi juures nõu hambaarstid, näidatakse hariduslikke filme ja jagatakse materjale.

Märtsi lõpus avatakse internetikülg www.tervedhambad.ee , kust leiab juhiseid hammaste kontrolli ja puhastamise kohta, täpsemat infot hambabussi marsruudi ja programmi kohta. Samuti selgitusi tervetele hammastele iseloomuliku seitsme olulise tunnuse ning õige hambahoolduse kohta. Lisaks saab teavet tasuta telefonil 0 800 3000.

Suutervishoiule suunatud teadlikkuse tõstmise programmi korraldajad on Procter&Gamble ja Eesti Stomatoloogia Selts.