Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2003.a hambaraviuudised › TÜ kliinikum sai uue haigekassalepingu

TÜ kliinikum sai uue haigekassalepingu

 0 häält
BNSPostimees
29.märts 2003

Tartu haigekassa sõlmis sel nädalal ravi rahastamise leppe oma suurima partneri Tartu Ülikooli Kliinikumiga, kelle leping hõlmab ligi kaks kolmandikku Tartu haigekassa lepingupartnerite vahel jaotatavast summast.

Haigekassa Tartu piirkondliku osakonna juht Maivi Kets ütles, et veerandimiljardilisest lepingust 243 miljonit on mõeldud eriarstiabile, 4,7 miljonit hambaravile ning 2,4 miljonit hooldusravile. Leping on sõlmitud selle aasta teise, kolmanda ja neljanda kvartali kohta.

Kokku jaotas Tartu haigekassa selle aasta viimase kolme kvartali tarbeks 134 lepingupartneri vahel 351,8 miljonit krooni. Sellest 320 miljonit läheb eriarstiabile, 21,9 miljonit hambaravile ning 9,9 miljonit hooldusravile.

Suuruselt järgmine partner pärast kliinikumi on Tartu haigekassal Viljandi haigla, kellega sõlmiti leping mahuga 34 miljonit krooni. Kõige väiksemad lepingupartnerid on Tartu haigekassal üksikarstid, kellega sõlmitakse lepinguid ka paari tuhande krooni peale.

Ketsi sõnul ei saa lepinguid üks ühele võrrelda eelmiste aastate samade perioodidega, kuna lepinguperioodid on erinevatel aastatel olnud erineva pikkusega.

Kokkuvõttes suurenes Tartu haigekassa eriarstiabi eelarve aasta kohta kümme protsenti ja hooldusravi eelarve 28 protsenti. Hambaravi eelarve aga vähenes terve aasta kohta 29 protsenti. Aasta eelarvesse on Ketsi sõnul sisse arvestatud ka pikendatud esimese kvartali lepingud.

Lepingute planeerimisel arvestas Tartu haigekassa eelkõige järjekordadega ning mullu osutatud teenustega.