Hambaarst.ee › Hambaraviuudised › 2001.a hambaraviuudised › Blend-a-Med hambapastad

Blend-a-Med hambapastad

 0 häält
08.aug. 1998
Ülevaadet Blend-a-Med hambapastade omadustest

1. Blend-a-Med Active Fresh
Lisaks Blend-a-Med hambapastades traditsioonilisele naatriumfluoriidile sisaldab see pasta ka tugeva bakteriostaatilise toimega tsinklaktaati. Tsinklaktaat suurendab Blend-a-Med hambapasta põhikomponentide toimet järgmiselt: 

Kõigepealt pärsib tsinklaktaat pikka aega bakterite arengut suus, mille metabolismi tulemuseks on lenduvad väävelühendid. Neile on iseloomulik ka väga ebameeldiv lõhn. Kuid tsinklaktaadil ei ole ainult bakeriostaatiline toime, ta mõjutab lenduvaid väävliühendeid ka otseselt - tsingiioonid ühinevad väävliühenditega, reageerivad nendega ja tulemuseks on lahustumatud ühendid. Niimodi ei satu lenduvad väävliühendid väljahingatavasse õhku, mille tõttu ebameeldiva lõhna ilmingud võivad märkimisväärselt väheneda.

Teiseks, tsinklaktaat pärsib ka Streptococcus mutans'i arengut, mis on peamine kaariese põhjustaja. Tsinklaktaat on oluline täiendus teise kaariesevastase ühendi- naatriumfluoriidi- toimele.

Kolmandaks, tsinklaktaadi bakterite kasvu pärssiv mõju on väga tähtis parodondi haiguste vältimisel. Blend-a-Med Active Fresh hambapasta on pikaajalise toimega, sest tsinklaktaat püsib kaua suus (vähemalt 3-4 tundi). See omakorda vähendab hambakatu teket. 

Vorm: valge pasta ja roheline geel võrdsetes osades

Koostisosad: vesi, glütseriin, ränihüdraat, ksantaankummi, aroomaine, naatriumlaurüülsulfaat, naatriuumfluoriid, naatriumsahhariin, tsinklaktaat, CI77891, CI74260. 2. Blend-a-Med with Fluoristat

Mild Fresh Paste / Extra Fresh Gel

Kaariesevastane

Vorm: Heleroheline pasta, Türkiissinine geel

Koostisosad: Vesi, sorbitool, ränihüdraat, trinaatriumfosfaat, naatriumlaurüülsulfaat, aroomaine, karbomeer, naatriumfluoriid, naatriumfosfaat, naatriumsahhariin, ksantaankummi, metüülparabeen, propüülparabeen, CI42090, CI47005, CI77891.

Kaks pasta varianti tagavad kaitse enim levinud hambahaiguse- kaariese-vastu. 

P&G patenteeritud Fluoristat süsteemi koostises on NaF, tänu millele vajalik fluori kogus omastatakse juba lühikese harjamise ajaga.

Kliinilised uuringud tõestavad, et Fluoristat sisaldab fluori väga kättesaadavas vormis, mis on tähtis remineralisatsiooni parandamiseks ja algstaadiumis olevate defektide (nn. valged laigud) taastamiseks. Blend-a-Med'is sisalduv fluoriid vabaneb oma nõrgast ioonsidemest kiiremini kui naatriummonofluorofosfaadi korral, mis oma palju tugevama kovalentse sideme tõttu nõuab palju rohkem aega hüdrolüüsiks ja vabanemiseks. Fluoristat'is olev fluoriid dissotsieerub juba tootmise käigus ning hakkab toimima kohe pärast kokkupuudet hammastega.


3. Blend-a-Med Complete

Kaitseb kaariese, igemehaigusi põhjustavate bakterite, hambakivi eest.

Vorm: Rohelise geeli triipudega valge pasta

Koostisosad: Vesi, sorbitool, glütseriin, ränihüdraat, PEG-6, tetranaatriumpürofosfaat, tetrakaaliumpürofosfaat, dinaatriumpürofosfaat, naatriumlaurüülsulfaat, aroomaine, karbomeer, naatriumfluoriid, naatriumfosfaat, naatriumsahhariin, ksantaankummi, titaandioksiid, triklosaan, metüülparabeen, propüülparabeen, CI74260. 

See on Blend-a-Med'i kõige enam medikamente sisaldav variant, mis tagab tõeliselt tugeva ja kauakestva kaitse kolme enamlevinud suuõõne haiguse eest - kaaries, igemepõletik (gingiviit) ja hambakivi. 

Iga probleemi tarvis on spetsiaalne komponent, mille efektiivsus on kliinilselt tõestatud: Fluoristat'is sisalduv naatriumfluoriid kaitseb kaariese eest, antibakeriaalne triklosaan - igemehaigusi põhjustavate bakterite eest ja pürofosfaat - hambakivi eest. Tähtis on, et nende komponentide kombinatsioon ei põhjusta nende efektiivsuse langust eraldivõetuna.

Fluoristat'i kaariesevastane toime Blend-a-Med Complete'is on samasugune nagu kirjeldatud baasvariantide puhul.

Mitmesugused uurimused on näidanud, et triklosaan Blend-a-Med Complete'is on eriti tõhus hambakattu moodustavate bakterite vastu nn. raskesti kättesaadavatest (igemvagu, alumiste molaaride lingvalpinnad jne.). See Blend-a-Med Complete'i omadus on eriti tähtis inimestele, kellel on kalduvus igemete haigestumisele.

Blend-a-Med Complete'is sisalduvad pürofosfaadid on efektiivsed hambakivi moodustumise profülaktikas hambakivi eemaldamise järgselt. Nad võivad isegi aidata hambakivi tekkimist täielikult vältida ja kergendavad märkimisväärselt hambaarstidel hambakivi eemaldamist.4. Blend-a-Med Soda Bicarbonate

Toimib kaariese ja hambakivivastu,säilitab hammaste loomuliku valge värvi.
Vorm: Valge pasta 

Koostisosad: Vesi, naatriumbikarbonaat, glütseriin, ränihüdraat, sorbitool, tetranaatriumpürofosfaat, PEG-6, naatriumkarbonaat, naatriumlaurüülsulfaat, aroomaine, tsellulooskummi, naatriumfluoriid, naatriumsahhariin, CI77891. 

Fluoristat'i kaariesevastane toime Blend-a-Med Soda Bicarbonate puhul on samasugune, nagu kirjeldatud baasvariantide juures. 

Selle variandi eripäraks on hambakivivastaste pürofosfaatide ja traditsioonilise küpsetussooda kaasaegse tootmisprotsessi läbinud kombinatsioon. See kombinatsioon aitab säilitada hammaste loomuliku valget värvust.

Puhas tunne suus tänu söögisoodale. Söögisoodat on suuhügieenis kasutatud pikka aega. Ta tagab erilise tunde ja maitse suus, mida seostatakse puhaste hammastega. Võrratu puhtusetunne, mis patsiendil suus tekkib, tuleneb unikaalsest värskendavast Blend-a-Med'i maitse ja traditsioonilise söögisooda kombinatsioonist. 5. Blend-a-Med Blendi

Kaariesevastane. Sobib piimahammastele

Vorm: Erepunane puuviljamaitsega geel

Koostisosad: Vesi, glütseriin, ränihüdraat, trinaatriumfosfaat, kokamiidpropüülbetaiin, aroomaine,ksantaankummi, naatriumfluoriid, naatriumfosfaat, naatriumsahhariin, CI16255. 

Blendi kasutab sama Fluoristat süsteemi nagu teisedki Blend-a-Med hambapuhastusvahendid, tagades fluoriidi bioloogilise kättesaadavuse, kuid seda madala fluoriidi taseme juures (250 ppm võrreldes 1450 ppm). See tase on kliiniliste uurimiste kohaselt piisav kaariese tekke vähendamiseks. Seega on Blendi's 6 korda naatriumfluoriidi See vastab ohutu ja samal ajal kliiniliselt efektiivse piimahammaste jaoks mõeldud hambapasta nõuetele. 

Blend-a-Med'i lastehambapasta väljatöötamiseks oli kolm peamist põhjust.

Esiteks, nende hambapastade fluoriiditase on madalam just laste tarvis, kes võivad hambapastat alla neelata, sest nende kontroll neelamisrefleksi üle on väiksem. Suured fluoriidiannused pikema aja jooksul võivad põhjustada fluoroosi (s.o. hambakudede struktuuri muutust). Fluoriidi madalam tase Blendi's on kavandatud spetsiaalselt selleks, et hambapastat oleks ohutum kasutada väiksematel lastel, kellel on ka mitmeid teisi fluoriallikaid, nagu näiteks joogivesi.

Teiseks, piimahambad vajavad head hoolitsust ja sellepärast on fluoriiditase hambapastas piisavalt kõrge, et tagada kaariesekaitse ning samas ohutu kasutamine väiksemate laste poolt.

Kolmas põhjus Blendi väljatöötamiseks oli vajadus kujundada head suuhügieeni harjumused juba siis, kui lapsed on veel väiksed. Blendi teeb seda, kuna kasutatakse maitseid ja värve, mis on väikestele lastele vastuvõetavamad, muutes hammaste harjamise meeldivaks. Hammaste puhastamine kinnistub juba varases elustaadiumis kui meeldiv ja vajalik igapäevase rutiini osa.

Alla 6 eluaasta vanustel lastel soovitatakse hambaid harjata täiskasvanu järelvalve all.